Reportáž z výletu 5QA a 5QB do Drábských světniček

Reportáž z výletu 5QA a 5QB do Drábských světniček

23. 4. se naše dvě třídy společně s paní prof. Věchtovou a p. prof. Soukupem vydaly na výlet (jinak řečeno zeměpisnou exkurzi) do Drábských světniček. Všichni jsme se již dlouho dopředu velmi těšili, tím spíše, že výlet se konal v pondělí a byl tak trochu prodloužením víkendu.

Při následující pouti nás poháněla vpřed vidina hospody, kterou jsme měli minout, až jsme ji opravdu pouze minuli – bylo nutno spěchat na vlak. Ten jsme bez problémů stihli, stejně jako autobus, který nás měl dopravit z Mladé Boleslavi do Nymburka. Velmi rychle se ale projevilo to, že autobus měl suplovat vlakovou dopravu na trase, takže jsme se vpřed pohybovali sotva hlemýždím tempem, a to spolu s opravdu velkým množstvím spolucestujících. Naštěstí ne všechny tato anabáze rozčílila – našli se i tací/takové, kteří/které brali/braly věc s potřebným nadhledem a humorem – a tak nebyla cesta nijak nesnesitelná a myslím, že na ni budeme ještě nějakou dobu vzpomínat. A určitě v dobrém budeme vzpomínat na celý výlet – vše se vydařilo a jen doufám, že to není jen můj pohled a nebyl to poslední výlet, na který se naše třídy vydaly.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!