Programujeme roboty na ČVUT

25.06.2019
Programujeme roboty na ČVUT

Nabídka ČVUT zněla velice lákavě: Přijeďte a naučte se u nás základy práce s NXT roboty a pojďte si s námi prohlédnou elektrotechnickou fakultu.

Zmíněnou nabídku využilo celkem 15 žáků  gymnázia (od kvarty po septimu a dokonce jedna žákyně tercie). V úterý jsme se rozjeli do Prahy na workshop pod vedením studentek ČVUT FEL.

Skupina se naučila roboty NXT sestavit, ale i programovat a na závěr projet na čas bludiště na základě vlastního algoritmu.

Gymnázium vlastní tři tyto roboty, nabízí se možnost pokračovat a rozvíjet se v objektovém programování, možná se někteří pokusí splnit soutěžní úlohy na začátku následujícího školního roku.

Závěr exkurze byl fascinující ukázkou blesků ve Faradayově kleci, kde jsme byli svědky vysokonapěťových výbojů v plynu.

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.