Mezinárodní výstava Street Artu a Graffiti

Mezinárodní výstava Street Artu a Graffiti

Dne 11. října se třídy 5QA, 5QB a 1A zúčastnily pražské výstavy Street Artu s názvem Městem Posedlí, která se konala v Galerii hlavního města Praha - Městské knihovně.

Na začátku výstavy nás průvodkyně seznámila s dějinami Street Artu, který vznikl ve Spojených státech americkým ve městě New York. Jedná se o jakékoli umění vytvářené ve veřejných prostorech města, například na ulici. Techniky Street Artu dělíme na nálepky, graffiti (nejčastěji používané) a street instalace. Historie Street Artu začala v 60. letech, kdy se malovaly jednoduché nápisy na zdi. Dnes úroveň Street Artu pokročila na složitější podpisy, tzv. tagy. Měli jsme možnost vidět díla spousty nadaných českých umělců jako je Epos 257, jehož specialitou jsou sociálně a ekologicky motivované projekty v městském prostředí. Nejzajímavější dílo bylo ztvárněno Swoon (USA), jedinou ženou světového Street Artu, která se specializuje na realistické černobílé vystřihovánky v životní velikosti, jejichž předlohy ručně kreslí a obrazy pak lepí na zdi v ulicích. Na závěr jsme všichni měli možnost si nakreslit a navrhnout vlastní podpis. Výstava trvá do 13. 1. 2013 a její návštěvu bych vřele doporučil.
Více na http://www.mestemposedli.cz/.

Milan Kyncl, 5QB

Zobrazeno: 3719x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 14 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 450
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!