Exkurze v Českém rozhlase

Výlet do Českého rozhlasu

Poslední týden školy jsme zahájili výletem do Českého rozhlasu v Praze. Na tuto krátkou, ale poučnou exkurzi jsme se vydali v sestavě tercie A a tercie B v doprovodu profesorek Flesarové, Suchánkové a Lašové. Český rozhlas jako cíl naší exkurze byl vybrán proto, že žáci obou tercií v letošním roce absolvovali mediální kurz.

     Ráno jsme se sešli na nymburském nádraží a vlakem jsme se vydali směr Praha. Když jsme dorazili do Českého rozhlasu, který sídlí na Vinohradské ulici, zhlédli jsme tam divadelní představení s názvem Jak (ne)dělat rádio. Všem se představení moc líbilo, herci a zaměstnanci Českého rozhlasu spolupracovali i s námi, diváky. Mohli jsme si tedy vyzkoušet mluvení na mikrofon nebo vytváření zvuků, jako například klapání kopyt koní pomocí kokosových skořápek. Po skončení představení se nás ujala paní, která nás provedla budovami Českého rozhlasu a řekla nám něco o jeho historii a složení. Představení i prohlídka nám zabrala méně času než naše profesorky zamýšlely, a tak jsme ještě zavítali do McDonaldu, kde se většina z nás naobědvala. Myslím si, že se výlet podařil, a nezbývá než návštěvu Českého rozhlasu doporučit i budoucím studentům tercie, kterým se budou informace nabyté z divadelního představení hodit při tvorbě jejich vlastního rádia na mediálním kurzu.

 Anna Šenfeldová, 3TA

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!