Exkurze na Student GIS Projekt 2012 Praha

Exkurze na Student GIS Projekt 2012 Praha

Studenti semináře geoinformatiky a kartografie se vydali poznat, co to jsou geografické informační systémy a k čemu se dají využít.

V úterý 25. září před sedmou hodinou ranní jsme se jako členové semináře Geoinformatika a kartografie sešli na nymburském hlavním nádraží, abychom společně vyrazili do Prahy na Českou zemědělskou univerzitu. Zde byla na programu konference k finále studentské soutěže s názvem Student GIS Projekt 2012 pořádaná firmou ArcDATA Praha. Součástí finále byla představení jednotlivých finálových projektů. Konference se odehrávala ve dvou sálech. V jednom sále byly prezentovány diplomové a disertační práce. My jsme se však šli podívat na bakalářské a seminární práce. Některé projekty byly velmi zajímavé a mnohé z nich nás nadchly. Příkladem jsou dvě prentace: 3D rekonstrukce zaniklých částí města Dobříš a Analýza dopravní obslužnosti města Zábřeh městskou hromadnou dopravou. Zjistili jsme, že použití geografických informačních systémů je velmi široké od geologie přes geomorfologii a dopravu až k archeologii. Projekt GIS v archeologii nás zaujal zejména svou lokalitou. Jednalo se o zjišťování polohy zaniklé obce Vykleky pomocí archeologických nálezů na okrese Nymburk. Prezentace sledovala a hodnotila odborná komise složená z předních odborníků na geografické informační systémy. My jako diváci jsme měli možnost ohodnosti postery vztahující se k prezentacím. Na konci konference byly vyhlášeny výsledky v obou kategoriích a vítěz za nejlepší poster vybraný účastníky konference.

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 466
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!