Exkurze na Student GIS Projekt 2012 Praha

Exkurze na Student GIS Projekt 2012 Praha

Studenti semináře geoinformatiky a kartografie se vydali poznat, co to jsou geografické informační systémy a k čemu se dají využít.

V úterý 25. září před sedmou hodinou ranní jsme se jako členové semináře Geoinformatika a kartografie sešli na nymburském hlavním nádraží, abychom společně vyrazili do Prahy na Českou zemědělskou univerzitu. Zde byla na programu konference k finále studentské soutěže s názvem Student GIS Projekt 2012 pořádaná firmou ArcDATA Praha. Součástí finále byla představení jednotlivých finálových projektů. Konference se odehrávala ve dvou sálech. V jednom sále byly prezentovány diplomové a disertační práce. My jsme se však šli podívat na bakalářské a seminární práce. Některé projekty byly velmi zajímavé a mnohé z nich nás nadchly. Příkladem jsou dvě prentace: 3D rekonstrukce zaniklých částí města Dobříš a Analýza dopravní obslužnosti města Zábřeh městskou hromadnou dopravou. Zjistili jsme, že použití geografických informačních systémů je velmi široké od geologie přes geomorfologii a dopravu až k archeologii. Projekt GIS v archeologii nás zaujal zejména svou lokalitou. Jednalo se o zjišťování polohy zaniklé obce Vykleky pomocí archeologických nálezů na okrese Nymburk. Prezentace sledovala a hodnotila odborná komise složená z předních odborníků na geografické informační systémy. My jako diváci jsme měli možnost ohodnosti postery vztahující se k prezentacím. Na konci konference byly vyhlášeny výsledky v obou kategoriích a vítěz za nejlepší poster vybraný účastníky konference.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Svět v roce založení školy

Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!