Exkurze Honeywell

Exkurze Honeywell

Fyzikové v Brně.

Ve středu 3. května jsme se s fyzikálním seminářem vypravili do Brna. Cílem naší cesty bylo vývojové centrum mezinárodní firmy Honeywell...

...fima Honeywell je obrovká nadnárodní firma, která má, jak jsme se dozvěděli, velmi široké pole působnosti.

Během naší prohlídky jsme měli možnost vyzkoušet si práci s 3D tiskárnou a základy programování.  Vstřícný přednášející nám pověděl o programech, které používají profesionálové, ale také nám ukázal ty, jež jsou volně dostupné a vhodné pro začátečníky. Myslím, že to byla výborná motivace pro budoucí inženýry.

Poté jsme se podívali do kokpitu Boeingu. Někteří z našich spolužáků měli možnost se na okamžik stát piloty a alespoň virtuálně nás vzali na okružní let nad Nymburkem. V tu chvíli by se v místnosti nenašel snad nikdo, kdo by alespoň v skrytu duše netoužil mít tento realistický simulátor doma.

Poslední část exkurze byla zaměřena na centrum, které vyvíjí turba pro motory závodních aut. Po pracovišti nás provedl samotný vedoucí této sekce Honeywellu. Popsal nám funkci samotného turba a ukázal nám jednotlivé fáze vývoje.

Myslím, že exkurze byla skvělým obohacením výuky a ukázala nám, jak široké uplatnění mají absolventi technických univerzit. Pracovníci Honeywellu byli velice vstřícní a ochotně odpovídali na všechny naše dotazy. Navíc nám připravili skvělé zázemí a vynikající občerstvení.

Za všechny své spolužáky tímto děkuji panu profesoru Rajovi za jeho činorodost a výbornou organizaci.

Za studenty fyzikálního semináře Martina Petrová, 7MB

Zobrazeno: 2910x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!