EVV exkurze - Botanicus Ostrá

EVV exkurze - Botanicus Ostrá

V úterý 19. 6. 2012 navštívila třída 2SB Botanicus v Ostré. Jely s námi paní profesorky Haníková a Sedlatá.

 

Ráno jsme se sešli ve Stratově a lesíkem jsme se vydali na příjemnou procházku směr Botanicus. Na druhém kraji lesa jsme si dali malou přestávku. V Botanicu nám pak paní profesorky daly rozchod a každý si mohl dělat, co chtěl. Mohli jsme si zkusit např. výrobu svíček, mýdel, papírů nebo provazů, rýžování zlata, tkaní anebo se jen tak toulat velkými zahradami. Také nevím o nikom, kdo by nenavštívil místní hodovnu. Dělají tam totiž vynikající palačinky. Velká zábava byla také hra na babu v bludišti. Tu nám kazila jen ta spousta malých dětí všude kolem nás. Někde nebylo vůbec k hnutí. V poledne jsme se sešli na předem určeném místě a vyrazili zpět domů.

                                                                                                    Martina Petrová 2SB

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!