Exkurze do ZOO Praha

15.04.2019
Exkurze do ZOO Praha

V pondělí 15. 4. se třídy 6XA,  6XB a 2A spolu s pedagogickým doprovodem vydaly do pražské zoologické zahrady. Začátek této zajímavé exkurze byl zahájen před budovou hlavního nádraží v Nymburce už před sedmou hodinou ranní.

Začátek této zajímavé exkurze byl zahájen před budovou hlavního nádraží v Nymburce už před sedmou hodinou ranní. Následovala téměř hodinová jízda na Masarykovo nádraží, kde jsme se všichni sešli pod příjezdovou tabulí. Po řádném spočítání jsme se metrem a autobusem dostali přímo k pražské zoologické zahradě. Každý nedočkavě pozoroval hodiny a čekal, až se nám brány zoo otevřou a až budeme moci spatřit první zvířata. Netrvalo dlouho a všichni už stáli rozřazeni do skupinek podle toho, které téma si vybrali. Na výběr jsme měli mezi primáty, savci a etologií. Samy za sebe musíme říci, že etologie byla velmi zajímavá. S těmi zvířaty máme opravdu určité chování společné a nemusí to být jenom to negativní. Věděli jste například, že vlaštovky mezi sebou udržují na drátech osobní prostor?

Po výkladu jsme měli možnost prohlédnout si další zvířata, která nás zajímala. Někteří tedy využili čas k projití dalších částí zahrady a někteří „zakempili” na lavičce a užívali si krásného počasí venku mezi zvířaty. Po poledni jsme se vydali na zpáteční cestu domů tou samou trasou. Zpestření naší výuky skončilo na tom samém místě, kde začínalo, a to na hlavním nádraží v Nymburce.

 

Barbora Krátká a Zuzana Šaldová,  6XB

Zobrazeno: 1684x

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 16 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 192
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.