Exkurze do Poslanecké sněmovny PČR

V pondělí 6. května se naše třída sexta B vydala prozkoumat spletité prostory paláců Poslanecké sněmovny PČR. K ruce neměla nikoho jiného než Dominika Feriho, nejmladšího poslance v historii PS PČR.

Dominik Feri nás provedl celým komplexem, povyprávěl o významných historických událostech 20. století, přiblížil nám práci poslance a dozvěděli jsme se informace o funkci poslaneckých klubů. Během prohlídky jsme měli jedinečnou možnost podívat se do jednacího sálu sněmovny, kde se sice nejednalo, ale zato nám bylo umožněno vstoupit přímo do sálu, nejen na galerii pro hosty. V Sále státních aktů nám poté pan poslanec přiblížil legislativní proces v praxi.

Také se nám naskytla příležitost prohlédnout si průkaz poslance, hlasovací kartu a návrhy novel zákonů. Prohlídku jsme zakončili společnou fotkou a několika dotazy na pana poslance Feriho.

Václav Berný a Antonín Dadák

Zobrazeno: 138x

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.