Exkurze do Jabkenic

V úterý 5.června a ve čtvrtek 7.června se postupně vydaly 2SA a 2SB na tradiční exkurzi do Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích. Počasí nám po oba dny přálo, a tak jsme se po cestě autobusem z Nymburka na Loučeň vydali pěšky po červené značce do Jabkenic. Les nás chránil před prudkým sluncem a cesta pěkně utíkala. V památníku jsme pozorně vyslechli paní průvodkyni a vše si prohlédli. Po zpáteční cestě lesem jsme se na Loučeni odměnili zmrzlinou a potom už do autobusu a hurá zpět do Nymburka. Byl to hezky strávený školní den!

Jménem zúčastněných pedagogů a studentů

Mgr.Květa Málková

Zobrazeno: 212x

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.