Exkurze do Botaniku v Ostré

09.06.2017

Třída 2SA s doprovodem paní profesorky Černé a Sedlaté se zúčastnila exkurze do Botaniku v Ostré. 


Žáci, kteří jeli z Nymburka, vystoupili na zastávce Stratov a prošli se přírodou do Ostré. Zatímco žáci z Milovic, Lysé a Čelákovic vystoupili z Ostré a o tuto procházku přišli. Díky dobré organizaci obou profesorek jsme se šťastně všichni sešli před vchodem. 

Po směnění korun za groše jsme se rozutekli po celém areálu Botaniku. Někdo se nejdříve šel pokochat krásnými, rozlehlými zahradami, o které tu nebyla nouze. Projít jsme se mohli bílými, zeleninovými, okrasnými či užitkovými zahradami. Několik z mých spolužáků se šlo pokusit ztratit se v labyrintu, ale kupodivu se všichni dostali ven a mohli si vyzkoušet některá z prastarých řemesel. 

Ti z nás, co se vydali za větším bohatstvím, se pokusili vyrýžovat trochu zlata, což se nakonec všem i podařilo. Pár žáků si raději po náročném školním roce šlo smotat lněný provaz. Jiní si zkusili natisknout rožmberskou růži na knihtisku, či vyrobit ruční papír. Potom jsme se šli připravit na letní bouřkové výpadky elektřiny ručně vyráběnými svíčkami, a na tábor bylinným mýdlem. Jen tak pro radost jsme si vyzkoušeli drátování, lukostřelbu, dřevořezbu, nebo jsme si ozdobili perníčky.

Po tomto všem nám pořádně vyhládlo, a tak jsem se vydali do zdejší hodovní síně pro palačinky. Někteří si dali i pampeliškový sirup. 

Když jsme se všichni konečně sešli, vyrazili jsme vlakem domů, a už se těšíme na další exkurzi.

 

                                                             Zuzka Kyselová 2SA

Aktuální informace

25.11.2020

Obědy je možno odebírat podle způsobu výuky takto:

  • při distanční výuce  - pouze odběr (take away)
  • při prezenční výuce - běžné stravování

Při obou způsobech je ale nutné stravu předem objednat v systému a DODRŽOVAT pravidla určená provozovatelem. Doba pro výdej obědů je od 11:00 do 14:00 hod.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

18.12.2020

Nikdo jsme nečekali tak velký zájem o cukroví, nakonec se nám sešly objednávky na 60 kilo a měli jsme strach, abychom to všechno včas stihli. Všechno jsme zvládli a máme obrovskou radost z částky, kterou se nám podařilo vybrat. Moc a moc děkujeme všem, kteří se zapojili do pečení, a všem, kteří si od nás cukroví koupili. O Vánocích se mají plnit přání a my jedno splníme holčičce ze Speciální školy v Poděbradech.

celý článek
21.12.2020

V roce 2020 jsem se zúčastnila projektu Otevřená věda, který organizuje Akademie věd ČR. Díky tomuto programu se mohou studenti středních škol ucházet o roční stáže, které vypisují vědečtí pracovníci. Na výběr je z oblastí živé a neživé přírody i humanitních oborů.

celý článek
08.01.2021
PES rozhodl o tom, že uchazeče o studium nebudeme moci letos přivítat na lednovém Dnu otevřených dveří na živo přímo ve škole. 
 
Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. Z toho důvodu jsme připravili
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 13. 1. 2021 v době od 18:00 do 20:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní Gmail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do čtyř obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 18:00, v 18:30, v 19:00 a 19:30 hod. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!