Den workshopů (a otevřených dveří) na FF UHK v Hradci Králové

25.01.2013
Den workshopů (a otevřených dveří) na FF UHK v Hradci Králové

V pátek 25. ledna jsme se namísto ve škole sešli na nymburském vlakovém nádraží a vyjeli směr Hradec Králové. Na filozofické fakultě místní univerzity totiž probíhal den otevřených dveří, kdy bylo možné navštívit některé z nabízených workshopů – archivnictví, politologie nebo sociologie.

Tyto workshopy byly speciálně určeny pro studenty předmaturitních a maturitních ročníků středních škol, aby se seznámili s fakultou a také si prakticky vyzkoušeli některé aspekty vědecké práce daného oboru. Program připravily katedry archivnictví a PVH, sociologie, politologie a Historický ústav. Z nymburského gymnázia do Hradce Králové vyjeli vybraní studenti Dějepisných seminářů v doprovodu prof. Soukupa.

Řádně promrzlí jsme došli na Filozofickou fakultu. Po cestě do určených učeben jsme obdrželi fakultu propagující předměty, z nichž nás některé poněkud zarazily, ale rozpačitost brzy ustoupila očekávání.

Přednášky trvaly 1,5 hodiny a byla nám představena jak univerzita, tak jednotlivé obory. Za námi vybraný workshop (archivnictví) můžeme říci, že byl velmi zdařilý. Paní docentka mluvila poutavě a s nadšením. Nejlepším zážitkem pro nás ale bylo zhotovení vlastních pečetí z vosku i nekvašeného těsta. Ke konci semináře jsme si ještě prohlédly techniku, kterou může archivář používat při digitalizaci archiválií – od skenerů až po softwarové programy.

Cestou domů jsme srovnávali zkušenosti se spolužáky z ostatních workshopů. Shodli jsme se, že se nám na univerzitě líbilo a někteří z nás nyní přemýšlí i o podání přihlášky ke studiu…

Kaťa Vítová & Vlasta Plaňanská, 8OA

Ke stažení
ikonaPozvánka na workshop FF UHK

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1939.

Narodil se 3. 10. 1921 v Poděbradech, zemřel 11. 1. 1996 v Bratislavě. Od r. 1952 do r. 1957 pracoval ve Státním archeologickém ústavu v Nitře jako vedoucí odborné dokumentace.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!