Byli jsme při tom

Byli jsme při tom

   Byli jsme při tom, když se v pátek 6.října 2017 rozezněly Dvořákovou síní pražského Rudolfina tóny krásné hudby. Zahajovací program cyklu Čtyři kroky do nového světa, který s našimi studenty již tradičně navštěvujeme, se povedl. Koncert byl věnován našemu nejznámějšímu skladateli, Antonínu Dvořákovi.

 

   

   Spolu s žáky a studenty jiných škol vyslechli naši "hudebníci" z 1.ročníku a kvint 4 z 10 Dvořákových Biblických písní. Skladatelova zbožnost se promítla do vroucné hudby, které v sále porozuměl snad každý z posluchačů. Moderátor byl až překvapen tím, jak soustředěně všichni naslouchali. Na překážku srozumitelnosti nebyla ani čeština Bible kralické.

   Ve druhé části programu se vedle České studentské filharmonie objevili na jevišti sólisté pražského Národního divadla Pavla Vykopalová a Roman Janal a pěvecký sbor. Tvořily ho 3 spojené studentské sbory, celkem skoro 100 zpěváků. Pod taktovkou Marko Ivanoviče nám představili Te Deum, skladbu, kterou Antonín Dvořák složil k příležitosti výročí 400 let od objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Hudba byla monumentální a pěvecké výkony obdivuhodné.

   Na závěr každý z posluchačůobdržel brožurku s texty o skladateli, uvedených skladbách a o účinkujících. Zkrátka nemělo to chybu a už nyní se těšíme na další koncert.

 

   Jménem zúčastněných pedagogů

 

   Mgr. Květa Málková

Zobrazeno: 794x

Aktuální informace

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

21.05.2018

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 79 %
ne 21 %
Celkový počet hlasů: 799
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

28.06.2018

V tomto školním roce navštěvovalo 15 z nás, žáků 1PB, předměty Literární praktikum a Školní časopis.  

celý článek
27.06.2018

V úterý 26. 6. přivítal sportovní areál Veslák již osmý ročník závodu malých dračích lodí základních škol.  V konkurenci čtyřiceti tří posádek z třinácti škol vybojovalo naše gymnázium jednu stříbrnou medaili.

celý článek
24.06.2018

V červnu se svého geokurzu dočkala i 2A, jejíž celotřídní účast v klasickém podzimním termínu byla ze závažného důvodu v té době vyloučena. S ohledem na vynikající počasí a také další příznivé okolnosti lze ale soudit, že odklad až na konec školního roku se vlastně vyplatil.

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.