Byli jsme při tom

Byli jsme při tom

   Byli jsme při tom, když se v pátek 6.října 2017 rozezněly Dvořákovou síní pražského Rudolfina tóny krásné hudby. Zahajovací program cyklu Čtyři kroky do nového světa, který s našimi studenty již tradičně navštěvujeme, se povedl. Koncert byl věnován našemu nejznámějšímu skladateli, Antonínu Dvořákovi.

 

   

   Spolu s žáky a studenty jiných škol vyslechli naši "hudebníci" z 1.ročníku a kvint 4 z 10 Dvořákových Biblických písní. Skladatelova zbožnost se promítla do vroucné hudby, které v sále porozuměl snad každý z posluchačů. Moderátor byl až překvapen tím, jak soustředěně všichni naslouchali. Na překážku srozumitelnosti nebyla ani čeština Bible kralické.

   Ve druhé části programu se vedle České studentské filharmonie objevili na jevišti sólisté pražského Národního divadla Pavla Vykopalová a Roman Janal a pěvecký sbor. Tvořily ho 3 spojené studentské sbory, celkem skoro 100 zpěváků. Pod taktovkou Marko Ivanoviče nám představili Te Deum, skladbu, kterou Antonín Dvořák složil k příležitosti výročí 400 let od objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Hudba byla monumentální a pěvecké výkony obdivuhodné.

   Na závěr každý z posluchačůobdržel brožurku s texty o skladateli, uvedených skladbách a o účinkujících. Zkrátka nemělo to chybu a už nyní se těšíme na další koncert.

 

   Jménem zúčastněných pedagogů

 

   Mgr. Květa Málková

Zobrazeno: 165x

Aktuální informace

13.12.2017

MěÚ Nymburk nám oznámil, že je od středy 13/12 z bezpečnostních důvodů uzavřena lávka přes Labe. 

Celý článek
13.11.2017

V dokumentech školy je přístupná výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016-2017

14.09.2017

Aplikace pro zobrazení aktuálního suplování v Google kalendáři! Vyzkoušejte!

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926. Jako student právnické fakulty emigroval v r. 1949, protože mu po opětném zatčení hrozilo vězení.

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 85 %
ne 15 %
Celkový počet hlasů: 131
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky. 

Nejčtenější

21.11.2017

3 zápasy = 3 vítězství = postup do kvalifikace o republikové finále, tak by se dalo asi nejstručněji charakterizovat vystoupení našeho týmu v krajském kole, které se odehrálo za účasti šesti družstev v poděbradské hale BIOS. Poměrně velký výkonnostní rozdíl nám umožnil hrát stylem na 2 pětky (+ další 2 střídající), které za předvedenou hru zaslouží pochvalu, byť byly úseky, kde udržet koncentraci nebylo vůbec lehké. 

celý článek
25.11.2017

Po třech letech od posledního pobytu našich studentů ve Francii se odhodlala desítka jazykově nadaných nadšenců znovu do francouzských rodin. V týdnu od 24.11. do 1.12. pobývají v burgundském městečku Louhans a jeho okolí.

celý článek
13.12.2017

Vánoční akademie je za námi a někteří studenti už vymýšlejí, jaké představení si připraví příští rok...

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.