EKODEN 2017

EKODEN 2017

Dne 25. 10. 2017 se na našem gymnáziu konal ekoden pro NG na téma Energetika.

Žáci kvart měli možnost navštívit nymburskou hydroelektrárnu, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Nejvíce je zaujal fakt, že v roce 1951 byla elektrárna schopna pokrýt spotřebu celého města. Nalezneme zde Kaplanovu turbínu, jež byla v ČR první svého druhu. Pokud byste měli zájem si elektrárnu osobně prohlédnout, lze ji navštívit každé září v den konání Evropského dne dědictví. Kvarty měly mimo jiné na programu téma paliv, kdy se zabývali zdroji energie a palivy samotnými.

 O ročník níže se žáci zúčastnili přednášky s tématem energetiky v ČR i ve světě. Nabyli mnohé znalosti o elektrárnách na našem území, kupříkladu o elektrárně Dlouhé Stráně, či těžbě, jíž následně zakreslili do slepé mapy. Jejich druhým projektem byla průmyslová revoluce v podobě tvorby vlastního plakátu s nejdůležitějšími informacemi.

Letošní sekundy se v hodinách angličtiny zajisté naučili nová slovíčka z oblasti energie. Po zhlédnutí videa vypracovali pracovní list na toto téma. V případě 2SB se naskytly menší problémy s technikou, ale druhá hodina již proběhla bez problémů. Žáci odprezentovali své průzkumy o plýtvání potravinami v našich obchodech a na trzích.

Nejmladší ze zúčastněných, žáci prim, absolvovali hodiny českého jazyka, v níž tvořili akrostich s tématem voda. Další částí jejich náplně projektového dne byla tvorba recyklovaných ozdob v rámci výtvarné výchovy.

Doufáme, že si všichni žáci i navzdory drobným obtížím tento den užili a pomohl jim uvědomit si význam energiií pro člověka a zároveň i jejich negativní dopady na společnost.

Vanessa Jeníková, Sabina Batalová  6XA

Zobrazeno: 402x
Ke stažení
ikonaEkoden - plakát

Aktuální informace

13.11.2017

V dokumentech školy je přístupná výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016-2017

14.09.2017

Aplikace pro zobrazení aktuálního suplování v Google kalendáři! Vyzkoušejte!

Celý článek

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Anketa

 
Vyber motto pro školní rok 2017/2018
Chinmoy 14 %
Fulghum 34 %
Goethe 3 %
Čapek 11 %
Einstein 38 %
Celkový počet hlasů: 405
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

21.10.2017

V úterý 17.10. se konalo okresní kolo v Minifotbale v Poděbradech. Tým Gymnázia B. Hrabala se turnaje musel zúčastnit ve velmi kombinované sestavě, neboť většina hráčů byla v tuto dobu na exkurzi v Berlíně a Londýně. 

celý článek
25.10.2017

Dne 25. 10. 2017 se na našem gymnáziu konal ekoden pro NG na téma Energetika.

celý článek
07.11.2017

Během prvního, listopadového víkendu vyrazila skupina 14 brigádníků, z řad učitelského sboru a přátel školy na brigádu do Rokytnice.

Primárním cílem bylo připravit obě chaty na zimní sezónu. 

 

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.