EKODEN 2017

EKODEN 2017

Dne 25. 10. 2017 se na našem gymnáziu konal ekoden pro NG na téma Energetika.

Žáci kvart měli možnost navštívit nymburskou hydroelektrárnu, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Nejvíce je zaujal fakt, že v roce 1951 byla elektrárna schopna pokrýt spotřebu celého města. Nalezneme zde Kaplanovu turbínu, jež byla v ČR první svého druhu. Pokud byste měli zájem si elektrárnu osobně prohlédnout, lze ji navštívit každé září v den konání Evropského dne dědictví. Kvarty měly mimo jiné na programu téma paliv, kdy se zabývali zdroji energie a palivy samotnými.

 O ročník níže se žáci zúčastnili přednášky s tématem energetiky v ČR i ve světě. Nabyli mnohé znalosti o elektrárnách na našem území, kupříkladu o elektrárně Dlouhé Stráně, či těžbě, jíž následně zakreslili do slepé mapy. Jejich druhým projektem byla průmyslová revoluce v podobě tvorby vlastního plakátu s nejdůležitějšími informacemi.

Letošní sekundy se v hodinách angličtiny zajisté naučili nová slovíčka z oblasti energie. Po zhlédnutí videa vypracovali pracovní list na toto téma. V případě 2SB se naskytly menší problémy s technikou, ale druhá hodina již proběhla bez problémů. Žáci odprezentovali své průzkumy o plýtvání potravinami v našich obchodech a na trzích.

Nejmladší ze zúčastněných, žáci prim, absolvovali hodiny českého jazyka, v níž tvořili akrostich s tématem voda. Další částí jejich náplně projektového dne byla tvorba recyklovaných ozdob v rámci výtvarné výchovy.

Doufáme, že si všichni žáci i navzdory drobným obtížím tento den užili a pomohl jim uvědomit si význam energiií pro člověka a zároveň i jejich negativní dopady na společnost.

Vanessa Jeníková, Sabina Batalová  6XA

Zobrazeno: 1440x
Ke stažení
ikonaEkoden - plakát

Aktuální informace

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

21.05.2018

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Anketa

 
Má podle vás smysl existence osmiletých gymnázií?
ano 79 %
ne 21 %
Celkový počet hlasů: 798
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

20.06.2018

Comme chaque année, les 6XA francophones ont profité d’une belle journée nuageuse et froide pour aller en balade à PragueLe but de cette promenade n’était pas seulement d’arpenter les rues envahies de touristes, mais de découvrir d’autres endroits inexplorés de la capitale.

celý článek
23.06.2018

Loď je součástí vodákova těla. Jako má vodák oči, aby se těšil z toho, že vidí, má loď, aby se těšil z toho, že plave. Vodák bez lodi není kompletní…

Tuto vodáckou pravdu se vydali studenti 7MA a 3.A hledat na řeku Sázavu. 

celý článek
28.06.2018

V tomto školním roce navštěvovalo 15 z nás, žáků 1PB, předměty Literární praktikum a Školní časopis.  

celý článek
 
Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.