Dofáci pomáhají Mikymu

Minulý týden v sobotu 1.6. pořádala Hotelová škola v Poděbradech School Food Festival. Mezi stánky různých firem a prodejců se objevil také stánek, který představoval program DofE, ale také v něm prodávali účastníci tohoto programu z HŠ a naší školy své výrobky, výtěžek z prodeje věnovali Mikymu, který navštěvuje speciální školu v Poděbradech.

Za naši školu se zapojila pětice studentek, které se účastní programu DofE a v rámci své aktivity talent zvolily vaření. Eliška Šafrová upekla kokosové cukroví, Alena Pustá hrudky, Kateřina Příbramská marcipánové a slané muffiny, Tereza Holečková bezlepkové muffiny a taštičky a Jarča Mrázová slané tyčky z listového těsta.

Naše děvčata, až na Jarču, se bohužel nemohla zúčastnit přímo prodeje svých výrobků. V pondělí 3.6 jsme dostaly skvělou a skoro neuvěřitelnou zprávu o výsledku sbírky od koordinátorky programu DofE na HŠ:

moc a moc děkujeme za úžasné dobrůtky, které jste nám poskytly. Lidé si je chválili a vraceli se pro přídavek.

Hned po SFF jsme peníze spočítali a vyšlo nám úžasných 9.470, - Kč.

Myslíme si ale, že bychom mohli a chtěli vybrat ještě více, a tak jsme sbírku zatím ještě neuzavřeli. Zbyly nám ještě nějaké sušenky (ale asi jen 20 a 15) a tak se je tento týden pokoušíme doprodat na školním baru. Také jsme se domluvili, že já zítra na učitelském aktivu, který každý týden máme, vyzvu ještě kolegy, kteří by chtěli přispět a zatím neměli příležitost (máme také keramiku, která zbyla). No a příští úterý (11. 6.) bychom sbírku uzavřeli.

Potom by bylo príma, kdybychom se všichni mohli sejít a peníze společně ve speciální škole předat. Co vy na to? Hodil by se vám nějaký termín příští týden? Třeba hned toho 11. 6.? Přijeli byste na předání?

Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na vás,

Lenka

Celková suma po doprodání všech výrobků se vyšplhala na 10 270, - Kč

Na předávání sbírky do Poděbrad, bohužel nemohly odjet Kačka, Jarča a Alena, ale my zbývající jsme se mohly osobně setkat s Mikym, jeho maminkou a malou sestřičkou Helen. Také jsme díky tomu zjistily o něm více, jeho rodina pochází z Barmy, má pět sourozenců, trpí svalovou dystrofií a jeho zdravotní stav se stále zhoršuje. Loni byl ještě schopen se pohybovat sám, nyní to zvládá jen s pomocí druhých. Rád by odpoledne navštěvoval školní klub, který si musí hradit každý sám, protože už patří mezi starší žáky, kterým ho nehradí škola, ale jeho rodina na to nemá dostatek financí.

Pak jsme se spolu se studenty a studentkami z HŠ a jejich učitelkami vydali na prohlídku speciální školy. Mikyho paní učitelka nás provedla speciálními učebnami, které jsou přizpůsobeny specifickým potřebám jejich žáků. Dostali jsme se do tělocvičny, relaxační místnosti, do obývací místnosti, kde se starší žáci připravují na život: vaří , perou, žehlí apod., setkali jsme se se žáky školy, obdivovali jsme učitelky, které vytvářejí ve škole skvělou rodinnou atmosféru a jsou hrdé na svoji práci. Odcházeli jsme všichni s odhodláním, že tato návštěva nebyla naše poslední, že se pro tyto žáky v budoucnosti pokusíme opět něco podniknout.

Chtěla bych poděkovat všem pěti kuchařkám, které připravily ty dobroty, a taky Simče Votočkové, Lindě Murčové, Idě Pávové a Kačce Kopecké, které pomáhaly s přípravou prezentace všech výrobků na SFF.

Zobrazeno: 3044x

30.10.2020

Od pondělí 2. listopadu se škola vrací po podzimních prázdninách k distanční výuce podle upraveného rozvrhu.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný.

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

30.10.2020

Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!