Další cvičná expedice DofE

Další cvičná expedice DofE

Většina skupin už má na stránkách školy zveřejněné zápisy ze svých cvičných expedic v rámci programu DofE, takže se i já opožděně připojuji. Závěrečná ostrá expedice nás sice čeká až za pár měsíců, ale tu lehčí, přípravnou výpravu jsme si odbyly už na svátek práce.

Ve středu 1. května jsme ve dvou skupinkách nasedly do vlaku a přepravily se do Libice nad Cidlinou, kde mohlo naše bloudění začít. Přes veškerou snahu jsme prvních pár minut jen přemýšlely nad tím, jestli jsme vůbec na správné straně kolejí. Pod vedením Káji jsme se ale nakonec zorientovaly a dostaly se za poměrně krátkou dobu k Slavníkovskému hradišti. Zde jsme rozložily hořáky, vykramařily pečlivě zabalené krosny a pustily se do vaření oběda. Po dlouhém čekání na vodu jsme se však konečně najedly čínských polévek z pytlíku, které jsme zajídaly houskami.

Po chvíli dorazila také naše hodnotitelka, profesorka Poprová a vydala nám mapu, podle níž jsme se údajně měly dostat do Velkého Zboží. Vyrazily jsme po Labské cyklostezce, a přestože jsme šly dle mého vycházkovým krokem, brzy bylo jasné, že nám přebývá mnoho času. Udělaly jsme si proto dvě tři přestávky, snědly další část proviantu, vymyslely si přezdívku (že, Justýnko?) a poté nastal čas začít zmatkovat. Nějakou dobu jsme si myslely, že ve skutečnosti máme skluz, takže jsme zase přidaly, následkem čehož jsme skončili ve Vekém Zboží u cyklostezky, zbývala nám hodina času a nevěděly jsme, na čí zahradě to vlastně máme nocovat.

Po krátkých telefonických instrukcích od paní Poprové jsme se vydaly bloudit mezi Zbožské řadovky a pátrat po chaloupce na kuří nožce coby poznávacím znamení. Narazily jsme na dětskou vláčkovou železnici, nádherný bazén, překrásné jezírko s můstkem, udržovanou skalku a roztomilého králíčka, až jsme konečně skrz plot zahlédly i zmiňovaný domeček. Branka byla podle dohody odemčená, takže jsme prošly živým plotem a pustily se do kolonizování zahrady.

Postavit stany, vybalit spacáky a vytáhnout hořáky bylo záležitostí několika desítek minut, načež nás čekala zasloužená večeře. Kuskus s tuňákem z konzervy a pestem byl skutečně dobrý a naší sedmičlenné skupince nedělalo žádný problém sníst hned dva kotlíky. Nějakou dobu po večeři jsme si ještě všechny povídaly, ale poté už byly stany uzavřeny a hovor se spolu s kartami omezil jen na prostor pod plachtou.

Noc byla sice chladná a někteří z nás si zapomněli vypnout budík (Zuzko!), ale přesto jsme se dopoledne vyhrabaly ze spacáků všechny poměrně v celku. Po čaji, ořechovém koláči, houskách a dalších pochutinách jsme se pustily do balení. A po dalších asi třiceti minutách už jsme byly připraveny vyrazit. Rozloučily jsme se s roztomilou chaloupkou, a ještě roztomilejším králíčkem od sousedů, načež jsme se nějak domotaly zpět na cyklostezku, po níž jsme za krátkou dobu došly až do Nymburka. Naše expedice byla oficiálně rozpuštěna u elektrárny.

Celou dobu panovala v naší skupince uvolněná atmosféra, kterou nám nezkazily ani občasné přeháňky, velké lány řepky olejky, a ještě větší množství cyklistů na cestě.

Jménem vidláků z Nymburkova

Alena Pustá

(Alena Pustá, Eliška Šafrová, Tereza Štěpničková, Karolína Šustrová, Justýna Andrlová – 4KB a Zuzana Kyselová, Anna Radochová – 4KA)

Zobrazeno: 1841x

Aktuální informace

28.05.2020

Upozorňujeme uchazeče a jejich zákonné zástupce, že bez předložení "Čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění" nebude uchazeč v den přijímacích zkoušek vpuštěn do budovy.

Celý článek
27.05.2020

Pro školní rok 2020/21 hledáme nové učitele...

Celý článek
18.05.2020

V pondělí 18/5 jsme rozeslali pozvánky k přijímacím zkouškám uchazečům, kteří si naši školu napsali na 1. pořadí v přihlášce.

Celý článek
13.05.2020

dne 13. 5. 2020 zveřejnilo MŠMT časový rozpis přijímacích zkoušek

Celý článek
13.05.2020

Dne 13. 5. zveřejnilo MŠMT termíny a časový rozvrh didaktických testů společní části MZ.

Celý článek
07.05.2020

Česká školní inspekce zveřejnila web pro přípravu na přijímací zkoušky on-line.

Celý článek
23.03.2020

V důsledku posunutí věkové hranice pro poskytování ošetřovného na 13 let, zveřejňujeme formulář této žádosti.

Celý článek
11.03.2020

Škola je během dne přístupná pouze zaměstnancům školy. Večerní provoz v tělocvičnách je do odvolání přerušen.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926. Jako student právnické fakulty emigroval v r. 1949, protože mu po opětném zatčení hrozilo vězení.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 8 %
Vcelku dobré 20 %
Nic moc... 15 %
Hrůza! 57 %
Celkový počet hlasů: 536
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

10.05.2020

Žně máme úspěšně za sebou, dožínky budou ovšem až později...
DOPLNĚNA OFICIÁLNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA
Letošní online krajská přehlídka SOČ byla opravdu bohatou medailovou "sklizní". Soutěžící z naší školy na ní sklidili dohromady 21 medailí, z nichž polovina byla ZLATÝCH! To je nejen náš školní historický rekord, nýbrž i nový rekord mezi školami ve Středočeském kraji. Pozici nejúspěšnější školy na získané medaile v kraji ostatně držíme už několik posledních let. Tento rok jsme v tomto ohledu poprvé dokonce nejúspěšnější školou v rámci všech krajů!

celý článek
11.05.2020

Prodloužený víkend a hezké počasí lákalo k různorodým aktivitám lidí. Na deset kolegů z profesorského sboru vyrazilo na chaty do Rokytnice, kde se podíleli na první fázi renovace oken na dolní chatě. A tak v údolí byly slyšet brusky, vrtačky, vysavače, sekačky… V dobré atmosféře se zvládlo obrousit či opálit na 26 oken a 6 špalet!

celý článek
27.05.2020

V úterý 26. 5. 2020 se konal Sněm delegátů Rodičovského sdružení Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který kromě projednání dalších důležitých otázek, řešil i volbu nového předsedy, místopředsedy a předsednictva. Po 10 letech působení v orgánech RSG, z toho v posledních 4 letech ve funkci předsedkyně, odchází paní Martina Prášilová. Důvod je jednoduchý – obě její děti, Matěj a Eliška, postupně dokončily studium na gymnáziu.

Vedení školy i kolegové z RSG paní Prášilové vyslovili velké díky za její práci pro RSG i pro školu. Za dobu svého působení svou činností zásadně pomohla nejen k ještě těsnější spolupráci vedení školy se stěžejním partnerem, kterým sdružení rodičů beze sporu je, ale naprosto vzorně pečovala o údržbu a rozvoj chat RSG v Rokytnici nad Jizerou.

 

Velké díky a hodně štěstí paní Prášilová!!!

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.