Bronzovo-stříbrná ceremonie jaro 2022

Letošní bronzovo-stříbrná ceremonie se konala v nádherných prostorách galerie GASK v Kutné Hoře. Na desátou hodinu dopolední, tedy čas, kdy ceremonie začínala, jsme se někteří dopravili vlakem, jiní po vlastní ose a v doprovodu rodičů. Pak už jsme se jen zaregistrovali u vchodu a mohli vstoupit do sálu s již připravenými židlemi, mikrofony. Ale především  s bronzovými a stříbrnými odznaky i certifikáty, které zde na nás už čekaly.

Program byl rozdělen do několika částí, nejprve nás přivítali moderátoři a vzápětí předali slovo hejtmance středočeského kraje, paní Petře Peckové, která  po svém proslovu slavnostně předala stříbrné certifikáty.

Nastal čas i na bronzovou část ceremonie, kde jsme si mohli poslechnout proslov výkonného ředitele DofE pro ČR, pana Tomáše Vokáče a také vedoucího kurátora GASKu a anglického gentlemana, Richarda Druryho. Ti zároveň předali oceněným bronzové odznaky. O zpestření se postaral hudební doplněk jednoho z účastníků DofE, jemuž se prsty nad klávesami doslova míhaly.

Na závěr jsme se ještě mohly občerstvit na cateringu a kdo měl zájem, mohl ještě zůstat na prohlídku galerie. My jsme se však rozhodly, že již pojedeme domů, a tak jsme nasedly do autobusu a následně do vlaku s taškami plnými našich zbrusu nových certifikátů a odznaků a hlavami naplněnými krásnými vzpomínkami.

Bára Šídová QB

více fotografií zde

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.