Bronzová expedice v Českém ráji

V ranních hodinách 17. 6. jsme vlakem vyrazili do Mladé Boleslavi, kde jsme měli sraz s poslední členkou naší skupiny.

Na nádraží jsme studentku boleslavského gymnázia snadno poznali a mohli pokračovat do Turnova.

Po příjemné cestě lesem jsme dorazili na Valdštejn, místo prvního srazu s paní profesorkou Nechanskou a paní profesorkou Plaňanskou. Na Valdštejně jsme se naobědvali a pokračovali dále, abychom co nejdříve dorazili do kempu, který byl naším cílem prvního dne.

V kempu jsme nejprve postavili stany, do kterých jsme schovali všechny věci a běželi se po cestě plné schodů, kořenů a kamenů zchladit do blízkého rybníku.

K večeři jsme si uvařili instantní polévky a připravili se na noc pod širákem.

Druhého dne jsme poměrně brzy opustili kemp a zamířili k rybníku Vidlák, u kterého se natáčela známá pohádka - Jak dostat tatínka do polepšovny.

Téměř u samého konce naší cesty jsme se rozdělili na dvě menší skupinky. Někteří z nás se vydali rovnou na vlakovou stanici do Borku pod Troskami, jiní se ještě stihly vykoupat v dalším rybníku Českého ráje.

K večeru jsme se v obrovském horku zcela znaveni vrátili do Nymburka.

Anička Andrejsová, Alice Škochová, Tamara Kotyková, František Švejnoha, Filip Slabý, Adéla Hudcová

Zobrazeno: 371x

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera: