3. francouzská literární kavárna

3. francouzská literární kavárna

V pondělí 7. 10. proběhla již 3. literární kavárna.

Dva týdny utekly jako voda a už nás ve třídě zase očekávala Madame Danièle Geffroy s naší další literární kavárnou. Všichni jsme se těšili, s čím nás Madame Danièle překvapí tentokrát a jako vždy zaujme a potěší.

Danièle pro nás měla připravenou knihu Kirikou et les Bêtes sauvages od Michela Ocelota. Nejdříve jsme měli možnost slyšet začátek příběhu Kirikou et la girafe v podání rodilé mluvčí a druhou část příběhu jsme četli nahlas my, studenti.

Tyto hodiny jsou pro nás skvělým doplněním a zpestřením výuky, možností, jak se co nejvíce přiblížit francouzské kultuře, pohledu a možná i mentalitě.

Jakub Michal 4KA

Naše třída sekunda A se také účastnila hodiny Café littéraire a měla možnost seznámit se s knihou o malém káčátku - "La Plume du caneton". Prošla všechny strany, o kterých jsme si pak povídali. Například, že káčátko se chtělo naučit zpívat jako kohout. Pondělní Café litéraire se povedla.

Matěj Zikmunda 2SA

V pondělí 7. října jsme měli už třetí Literární kavárnu. Jelikož probíráme v normálních hodinách zvířata, tak se na nás asi paní profesorka Prokešová a Danièle domluvily a četli jsme knížku „La plume du caneton“... Ta je o zvířatech na farmě. Slovní zásobu jsme si o něco rozšířili a rozhodně jsme si ji zažili lépe než třeba jenom v učebnici. Od toho tyto hodiny máme a s Danièle si rozumíme a dokonce jí i rozumíme, takže to snad plní daný účel.

Alžběta Šichtová 3TA

Přesto, že je již téměř půldruhého měsíce školního roku za námi, polovina francouzštinářů z kvinty A měla až nyní možnost zúčastnit se Literární kavárny s rodilou mluvčí. Tato sympatická, francouzsky mluvící dáma je ovšem nejen naší třídě velmi známá. Už několikrát pomáhala nebo dokonce sama organizovala francouzské besedy na různá témata.

A tak jsme s ní v pondělí 7. 10. strávili další vyučovací hodinu. Společnými silami jsme se pustili do čtení a rozebírání knížky „Kamo – l’agence de Babel“.

Myslím si, že nejen tato kniha, ale vlastně všechno, co nás ještě během školního roku v hodinách Literární kavárny čeká, pro nás bude velmi přínosné. Setkáme se s různými formami francouzského jazyka využitými v literatuře, seznámíme se se zajímavými knihami zajímavým způsobem a především si popovídáme s rodilým mluvčím. Já osobně se na další hodinu Literární kavárny těším a doufám, že nejsem sama.

Tereza Pěničková 5QA

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 16 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 192
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.