15. ročník Školní streetballové ligy začne v pátek 11.5.

Tradiční turnaj ve hře na 1 koš, který je určený pro hráče a hráčky všech věkových kategorií bez ohledu na výkonnost, začne v pátek 11.5. ve 14:10 hod. Hrát se bude na hřišti ve dvoře gymnázia (při nepřízni počasí v tělocvičně). Přihlášky do turnaje si můžete vyzvednout v kabinetu č. 72 (uzávěrka přihlášek je 11.5. ve 14 hod.). Podle počtu přihlášených bude zvolen systém soutěže. Podrobná pravidla (viz. článek)

Stručná pravidla

Jak se hraje : 3x3 na jeden koš, hraje se na 20 minut (až na výjimky) hrubého času-hra ovšem končí v okamžiku, kdy jedno z družstev dosáhne 20 bodů

Kdo hraje : základní podmínkou je, aby byl přihlášený hráč studentem nymburského gymnázia (hrají i studenti nižšího gymnázia!)

Počet přihlášených : 3-8 za jedno družstvo

-        Omezení : V jeden moment nesmí být na hřišti 2 aktivní hráči basketbalu.

-        u hráčů 14 let a mladších toto omezení neplatí + toto omezení neplatí také pro děvčata

Složení družstev : libovolně v jednom družstvu mohou být studenti z primy i oktávy(studenti 4.roč. se mohou účastnit soutěže i po maturitní zkoušce)

Zobrazeno: 340x

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.