Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2010/2011

09.03.2011
Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2010/2011

Okresní kolo Zeměpisné olympiády (ZeO) 2010/2011 se konalo ve středu 9. března 2011. Zúčastnili se ho čtyři zástupci Gymnázia Nymburk v doprovodu paní prof. Jeníkové. Následuje stručný přehled jejich umístění:

Jan Zavadil, 1PA (vítěz OK v kategorii A)
Adam Krajčí, 4A (vítěz OK v kategorii D)
Štěpán Hladík, 6XB (třetí umístěný v kategorii D)
Daniel Novotný, 6XA (čtvrtý umístěný v kategorii D)

Okresní kolo organizačně zajišťoval Dům dětí a mládeže Nymburk (DDM), konalo se na ZŠ Tyršova v Nymburce.

Honza Zavadil a Adam Krajčí - prokazatelně a nesporně nejlepší geografové v letošním roce ve své kategorii z úplně celého nymburského okresu - postupují do krajského kola ZeO, které se bude konat ve čtvrtek 7. dubna 2011 na ZŠ Dukelská Benešov. Kromě toho mají všichni účastníci z naší školy, kteří se umístili v OK do třetího místa ve své kategorii, nárok na pochvalu třídního učitele, která se objeví i na jejich vysvědčení. Navíc vyučující určitě zohlední snahu těchto řešitelů ZeO i nějakou mimořádnou jedničkou do klasifikace v zeměpise či do zeměpisného semináře.

Všem soutěžícím v OK ZeO děkujeme za reprezentaci školy a Honzovi s Adamem držíme palce v krajském kole ZeO.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Stránka s přehledem soutěží, které organizuje DDM Nymburk
Ke stažení
ikonaOficiální vyhlášení ZeO 2010-2011
ikonaPropozice OK ZeO 2010-2011
ikonaVýsledky OK ZeO 2010-2011

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
13.11.2025

S velkým potěšením oznamujeme start jedinečného mezinárodního projektu, do kterého se zapojili naši studenti primy. Cílem je navázat nová přátelství a procvičit si cizí jazyky neobvyklou a velmi osobní formou – ručně psanými dopisy!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.