Mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka na gymnáziu Nymburk

06.12.2010

Ve dnech 6. a 7. prosince se naše škola stala se svolením Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze a pod patronací Alliance française v Pardubicích zkušebním centrem mezinárodních zkoušek z francouzského jazyka DELF scolaire.
Celkem se u nás ke zkouškám přihlásilo 45 zájemců o složení zkoušek prokazujících jednu ze čtyř jazykových úrovní popsaných ve Společném evropském referenčním rámci jazyků (SERRJ). 15 studentů skládalo zkoušku úrovně A1, 24 zájemců zkoušku A2 a 6 jazykovou zkoušku úrovně B1.

Možnost složit zkoušku za zvýhodněné zápisné využili kromě našich studentů rovněž studenti z Hotelové školy v Poděbradech, gymnázia v Čelákovicích a gymnázia v Kolíně.
V celé republice se ve stejném termínu ke zkouškám zapsalo více než 500 studentů základních a především středních škol.
Výsledky budou uchazeči znát na počátku nového roku.
Chtěli bychom poděkovat vedení školy za podporu při organizaci zkoušek a všem kolegům za porozumění a vstřícnost při komplikacích způsobených organizací zkoušek v prostorách školy.


Lucie Prokešová, Pavel Kotyza a Stéphane Castagnie

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

RNDr. Václav Kašička, CSc.

RNDr. Václav Kašička, CSc. (*1952), fyzikální chemik, mezinárodně uznávaný odborník na problematiku elektromigrace a elektroforézy, vedoucí skupiny Elektromigračních metod na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, absolvoval nymburské gymnázium roku 1972.

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek