MASTER

 

 

 

Druhá vánoční nadílka Dofebufetíku

Druhá vánoční nadílka Dofebufetíku

V pátek 16. prosince jsme měli možnost si ve speciální škole v Poděbradech předčasně zahrát na Ježíšky. Dětem, z nichž jsou některé upoutané na vozík, jsme za peníze získané převážně prodejem vánočního cukroví pořídili nové polohovací vaky, které jsme jim zároveň mohly osobně předat.

Celý článek

Vánoční volejbalový turnaj 2022

Vánoční volejbalový turnaj 2022

V pondělí 19. prosince se  opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

Celý článek

Výtvarná exkurze do Veletržního paláce v Praze

Výtvarná exkurze do Veletržního paláce v Praze

Ve středu 14. prosince 2022 se skupina výtvarníků ze tříd 6XA, 6XB a 2A po dlouhé odmlce konečně dočkala exkurze za uměním. (Skupina hudebníků měla jiný program). Společně s paní profesorkou Haníkovou a paní Bogoyavlenskou jsme navštívili Veletržní palác v Praze, kde jsme měli možnost shlédnout sbírkovou expozici sdruženou pod názvem Umění dlouhého století.

Celý článek

Subterra cup 2022/2023

Subterra cup 2022/2023

Obhajoba prvenství v okresním kole, tradičně vypjaté souboje s Hotelovou školou Poděbrady a jasný postup do krajského finále.

 

Celý článek
<předchozí 1 ... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 902 další >

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

PhDr. Miloslav Hoznauer

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 21. 9. 1929. Státní reálné gymnázium v Nymburce navštěvoval v letech 1940 až 1948. Jisté literární sklony projevoval již na gymnáziu – vydal třídní časopis TERMIT.

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek