Účast na soutěži Macharův Brandýs

Účast na soutěži Macharův Brandýs

Naše škola se i letos účastnila recitační a literární soutěže Macharův Brandýs, tentokrát již 18. ročníku.

Soutěž probíhá každoročně pod záštitou města, proto jsme mohli navštívit krásný brandýský zámek, kde se soutěž tradičně koná.

Zastoupení naší školy nebylo početné, ale silné - ve III. kategorii recitační soutěže bojovaly Anežka Jislová (3TA) a Karolína Rejmanová (4KB).

Anežka si pro svůj přednes vybrala Havrana od E. A. Poa v překladu Vítězslava Nezvala. Kája reprodukovala současný test - úryvek z knihy Aristokratka ve varu od Evžena Bočka.

Odborná porota ve složení: Blanka Zdichyncová, Hana Kasíková a Josef Valenta neměla rozhodování jednoduché - soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích téměř 4 hodiny s malými přestávkami.

Kája se bohužel neumístila, zato Anežka vybojovala zvláštní cenu Zámku Brandýs nad Labem. Tímto bych jim chtěla pogratulovat, protože jejich výkon byl velmi dobrý!

Zároveň poděkování patří všem kolegům češtinářům, kteří jim v přípravě pomohli. Doufejme, že i v příštím roce se někdo ze studentů zúčastní nejenom recitační, ale třeba i literární soutěže!

Aktuální informace

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu