Školní malá velká ceremonie DofE

Školní malá velká ceremonie DofE

Každý rok touto dobou jsme v minulých letech odjížděli pro certifikáty a medaile, které získali úspěšní absolventi programu DofE u nás ve škole. Letos byla situace jiná, medaile a diplomy nám do školy přivezli zástupci národního centra v rámci akce, kterou nazvali: DOFE JEDE ZA VÁMI!

 

Ceremonie má svůj pevně daný program, který jsme se snažili dodržet:

1.zajímavé místo: byli jsme již v knihovně Václava Havla, Karolinu, na Staroměstské radnici

2. slavnostní zahájení: sólo na dudy v provedení dudáka ve skotském kroji

3.významné osobnosti, které předávají cenu

4.ukázka dovedností, kterým se absolventi věnovali v rámci plnění aktivit

5.pozvaní hosté, kteří jsou důležití pro absolventy (rodinní příslušníci, kamarádi)

6.fotografie absolventů s odznakem, certifikátem a předávajícími osobnostmi

7.společná fotografie všech oceněných

8.raut pro zúčastněné hosty a absolventy

9.fotokoutek

A takto probíhala naše ceremonie:

1.školní dvůr, který je obklopen nádhernou budovou naší školy

2.dudáka jsme nesehnali, ale hudbu pro nás nahrál, nastříhal a reproduktor dopravil Lukáš

3.za národní centrum dorazili jeho výkonný ředitel Tomáš Vokáč, bývalá a nová regionální manažerka Naďa Vránová a Eva Benešová, veřejně známou předávající osobností byl náš pan ředitel

4.tady se nám spojily dva body 4+8: děvčata, která si jako aktivitu vybrala vaření pro nás připravila úžasné občerstvení viz foto

5.děkujeme mamince Péti a babičce Elišky, které nás sledovaly jako milí hosté absolventů

6.opět se nám propojily dva body 6+7. Děkujeme našim úžasným fotografkám Ádě a Terče za nádherné fotografie, díky patří též Evče za propagaci na našem instagramovém účtu

7.viz 6 všechny fotografií najdete v odkazu pod článkem

8.viz 4

9.tento bod je novinka pro další ceremonie, vzhledem k přísným hygienickým opatřením proběhlo vše venku v rouškách, chvilku nám i pršelo, ale naštěstí máme za sebou expedice a počasí nás nezaskočí

 

Děkuji všem úspěšným absolventům, a už se moc těším na další letošní novinku: online ceremonii, která proběhne příští středu, přidávám upoutávku na tuto mimořádnou akci:

 

Vážení přátelé,

 

velmi nás těší, že i díky vám jsou letos další stovky mladých lidí o krůček blíže k tomu být připraveni na budoucnost!

 

I přestože se letos nemůžeme tradičně sejít na ceremoniích, je nám ctí, že vás můžeme pozvat na historicky první DOFE online ceremonii, která se uskuteční již 16. prosince.

Dovedli jste do úspěšného konce v tomto velmi komplikovaném roce přes 650 absolventů všech úrovní a to je neuvěřitelný úspěch!

 

Máme obrovskou radost a jsme vděční za množství energie, které jste do programu a rozvoje vašich studentů a žáků nejen v uplynulém roce investovali.

V těchto dnech do vašich Místních center osobně rozvážíme certifikáty a odznaky po celém Česku v rámci Akce DOFE jede za vámi!, abychom se s vámi alespoň na krátkou chvíli setkali a hlavně aby u sebe účastníci svá ocenění měli v průběhu online ceremonie a mohli se tak radovat dvojnásob.

Budeme rádi, pokud se na ceremonii připojíte a oslavíte to s námi ať už z pohodlí domova nebo ze školy ze společného promítání s účastníky.

 

A na co se můžete na ceremonii těšit?

 

o   Jeho královská Výsost princ Edward

o   Britský velvyslanec Nick Archer FCDO

o   Generální tajemník celosvětové nadace DOFE John May

o   Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga

o   Známé české osobnosti

o   Zástupci významných firem, které DOFE podporují

o   Příběhy, fotky a videa vás účastníků

o   Hudební doprovod a další zábava!

 

Kdy a kde se to celé odehraje?

 

 Kdy? 16. prosince 2020

 Od kolika? 15:00-16:30

 Kde všude lze ceremonii sledovat? Zde je link na náš web, kde budeme online ceremonii vysílat: https://www.dofe.cz/online-ceremonie. Online ceremonii lze sledovat i v livestreamech Facebooku nebo YouTube (v angličtině). Neváhejte je sdílet na sociálních sítích, aby co nejvíce lidí mohlo slavit společně s vámi!

 Přidejte si událost do kalendáře. V příloze tohoto mailu naleznete soubor, který Vám po jeho stažení a otevření událost uloží automaticky do Vašeho kalendáře, abyste nezapomněli a stihli se včas připojit J.

Zdroj: https://drive.google.com/drive/folders/1hK4RncxtoXDzDypksfMYYQ3WNPMhK_ma

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu