Geokurz 6XB

20.09.2021
Geokurz 6XB

V pondělí jsme se společně s profesory Barančíkem a Netopilíkovou vydali na geokurz.

Na horách sice byla zima, ale cesta k chatě a skvělé párky k obědu nás pořádně zahřály. Odpoledne jsme se rozchodili výletem na Ručičky. Cestou jsme pozorovali typické rostliny pro místní krajinu, dokonce jsme hned u chaty objevili i rdesno hadí kořen.

Hned druhý den jsme vyrazili na celodenní výlet k prameni Labe. Stále stoupající cesta byla náročná, ale za odměnu jsme se občerstvili lívanci na Dvoračkách. Unavení jsme se začali připravovat na čtvrteční poznávačku, i když většina z nás se radši na pár minut zastavila u pingpongového stolu.

Ve středu jsme z postelí museli vylézt už v šest hodin. Jeli jsme totiž do hornického muzea v Harrachově. Protože nám počasí nepřálo, na obě cesty jsme využili autobus, a zároveň jsme cestu k Mumlavským vodopádům vyměnili za velmi vyčerpávající prezentace referátů. Večer začalo jít do tuhého, a tak jsme se na test a poznávačku učili ještě intenzivněji. Někteří s nerosty a horninami strávili dlouhou noc.

Do dalšího dne jsme doslova vyběhli. Po snídani nás totiž čekal orientační běh.

A po obědě to přišlo. Nebe se zatáhlo, vítr se zvedl a celá třída začala v zoufalství zpívat Jožina z bažin. Papíry byly rozdány, prezentace s testovými otázkami spuštěna. Nebylo cesty zpět. Naštěstí jsme vše zvládli poměrně dobře. Tím nám povinnosti skončili a my si tak mohli užívat poslední hodiny v kruhu přátel.

Na závěr bychom rádi poděkovali paní Kučerové, naší kuchařce. Od prvního dne nám připravovala ty nejlepší snídaně, obědy a večeře. Do toho všeho ještě stíhala péct rohlíčky, koláče, buchty a vánočky. Děkujeme za jistě velmi vyčerpávající péči a doufáme v další setkání.

 

Teodora Kotyková a Alžběta Marková

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

07.10.2021

Beseda s významnou absolventkou školy se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodinPodrobnosti

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu