Sříbrná expedice Kokořínsko

Sříbrná expedice Kokořínsko

Naše ostrá expedice začala ráno v pondělí 17. června. Byl moc hezký den, perfektní počasí. Sešli jsme se na nymburském nádraží a vydali se na cestu do Mšena. 

Už ve vlaku se vyskytla první komplikace – měli jsme zpoždění, takže hrozilo, že nám ujede následující vlak a budeme muset čekat tři hodiny v Mladé Boleslavi. Naštěstí jsme ho stihli, akorát nebyla volná místa. Ale jelikož nás DofE naučilo překonávat překážky, nevzdali jsme se a cestu zvládli. Ze Mšena jsme šli hezkou lesní cestou, kolem které se nachází několik zajímavých jeskyní a skalních útvarů, například velké skalní město Bludiště, kde jsme nasbírali spoustu borůvek. Poté jsme přes vesnici Ráj dorazili k Jestřebnickým pokličkám. Už jsme byli unavení, tak jsme si na chvíli odpočinuli a vyrazili ke známějším, větším, hezčím a lepším pokličkám, nazývaným prostě Pokličky. Naším posledním úkolem bylo dojít k Tábořišti U Splávku. Večer jsme byli všichni unavení, takže jsme postavili stany, uvařili si večeři, někteří se vykoupali v blízkém potoku Pšovka a šli jsme spát.

Na druhý den jsme měli naplánováno nejvíce kilometrů, takže jsme vyrazili hned ráno. Začátek byl náročný, cesta prudce stoupala do kopce. Došli jsme k jeskyním Nedamy, Kostelíček a  Klemperka. U legendami opředené studánky Ladčin pramen jsme si uvařili oběd a vyrazili k poslední zastávce, rybníku Harasov. Bylo teplo, takže jsme se vykoupali. Poté jsme se vrátili do tábořiště, kde nás čekali naše postavené stany.

Ve středu ráno jsme po snídani (naší oblíbené ovesné kaši) sbalili všechny věci. Cestou zpátky do Mšena jsme navštívili rokli Apatyka, známou pro výskyt mnoha druhů léčivých bylin. Celkově se nám expedice moc líbila, akorát nás po ní všechny bolely nohy.

Displayed: 3973x
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.