Události pro den 7.9.2025
-
Adaptační kurz 1A
Kategorie: kurz
se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Absolvoval v roce 1910.
Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina, čsl. legionář v Rusku za 1. světové války
20. březen 1903
Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj.
Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.
Třetí alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR prof. Martin Holý. Přiblíží nám Dětství středoevropských Habsburků v raném novověku.
V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.