Události pro den 17.3.2025
-
BIO - okresní kolo - kategorie C
Kategorie: soutěže a přehlídky -
LVVZ č. 10
Kategorie: sportovní akce -
Krajské kolo v šachu pro SŠ
Kategorie: sportovní akce
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Absolvoval v roce 1923.
Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.
21. únor 1903
F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.
Školní streetballová liga pokračovala 3. a 4. kolem základní části a jednoznačně největším překvapením byl výkon Profesorů, kteří si připsali již 4. výhru v řadě, což se nejzkušenějšímu týmu soutěže podařilo naposledy v roce 2012. Devět odehraných zápasů napříč skupinami zároveň jasně naznačilo pětici týmů, které mají jistý postup do čtvrtfinále. O tom, které další tři celky doplní čtvrtfinálovou sestavu, rozhodne závěrečné kolo základní části, jež je na programu 5. června.