Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 16.2.2022

Události pro den 16.2.2022

Články pro tento den

Recitační soutěž

Ve středu 16. února proběhlo školní kolo recitační soutěže Dětská scéna, kterého se zúčastnilo patnáct studentů ze tříd nižšího gymnázia. Účastníci předvedli v přátelské atmosféře kvalitní výkony, jimiž se vzájemně inspirovali.

Rokytnické lyžování (LVVZ č. 7)

Lyžařská sezóna je v plném proudu a naše škola má za sebou další z lyžařských kurzů. Tentokrát se pobytu úspěšně účastnily třídy 1A a 5QB pod dohledem Evy Poprové, Martina Elišky a instruktorky Anny Urbanové. V kuchyni se otáčela a chutně vařila paní Svatava Škodová. Na svazích jsme se zdokonalovali nejen ve sjezdovém lyžování, běžkařské technice, ale mohli jsme si vyzkoušet i skialpové lyžování po hřebenech hor. Počasí nám dalo ochutnat pestrou škálu ze své nabídky. Tři mrazivé azurové dny vystřídal silný vítr, který se sněhem přinesl i vydatný déšť. To znamenalo, že jsme své techniky lyžování mohli vyzkoušet jak v načechraném prašanu, na namrzlém ledu, tak i v hutném mokrém sněhu. Na svahu i na chatě panovala přátelská atmosféra, která byla po večerech korunována muzicírováním u klavíru a s mnoha přivezenými kytarami.

Vernisáž výstavy Nechte mě být, jaká jsem - životní příběh Anny Frankové

„Vím, co chci, mám cíl, mám vlastní názory, mám víru a lásku. Nechte mě být, jaká jsem, a budu spokojená!“ Anne Franková, Deník, 11. dubna 1944

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Zdeněk Rylich

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek