Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 26.4.2021

Události pro den 26.4.2021

Články pro tento den

Krajská online přehlídka SOČ Středočeského kraje 2021

DOPLNĚNY SKENY VŠECH DIPLOMŮ a INFORMACE O POSTUPU Z LICITACE NA REPUBLIKOVOU PŘEHLÍDKU
Letošní organizačně a informačně obtížnější online přehlídka nejlepších středoškolských prací ve Středočeském kraji vynesla naší škole 18 medailí. Loňský historický rekord překonán nebyl, nicméně na počet medailí (a jejich skladbu) je to náš druhý nejlepší výsledek - velmi podobný tomu z roku 2019. Na postupy to vypadá také stejně (před dvěma lety ale jeden z postupujících na republikovou přehlídku nejel, letos nebyla naopak jedna vítězná práce k postupu doporučena). Podrobné výsledky a tabulkové a grafické meziroční srovnání následují níže v tomto článku.

Beseda s bývalým ministrem zahraničních věcí Mgr. Tomášem Petříčkem, M.A., Ph.D.

Studenti politologického semináře měli možnost zúčastnit se online besedy s bývalým ministrem zahraničí panem Tomášem Petříčkem (odvolán 12. dubna 2021). Pan Petříček se připojil do učebny semináře v momentu rozvrhové dvouhodinovky a ihned od úvodu odpovídal na dotazy studentů, o které v současné době samozřejmě nebyla nouze. A o jakých tématech se diskutovalo:

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek, DrSc.

Prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek, DrSc. (8. 10. 1927-4. 10. 2016), hydropedolog, vysokoškolský pedagog, proděkan Fakulty stavební ČVUT v Praze a příležitostný spisovatel beletrie pod pseudonymem Marek Hofman, maturoval na Reálném gymnáziu v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

14.07.2026

Úřední hodiny školy jsou každé pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

celý článek
20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek