Majáles 2024 (fotografie z akce)

Majáles 2024 (fotografie z akce)

V sobotu 25. května se uskutečnil letošní ročník Nymburského Majálesu, pořádaného Studentským Parlamentem. 

Přípravy probíhaly až na pár patálií v poklidu a díky pomoci Nymburského kulturního centra byla letošní počáteční účast nesrovnatelně lepší než minulý rok. Kapely se střídaly jedna za druhou a program příjemně utíkal až do té doby, kdy začalo pršet...

Mnoho diváků sice krátkou průtrž přečkalo pod stromy nebo v našich stanech, ale i tak se následovná účast zdála poněkud skromnější. Kapela, my i diváci jsme však přežili a pokračovalo se dál. V průběhu dalšího vystoupení jsme se dočkali potěšení v podobě vítězství naší hokejové reprezentace v semifinále mistrovství světa. Akce se začala opět plnit lidmi, a na místě začala panovat skvělá letní festivalová atmosféra, kterou nepřekazila ani další průtrž mračen. Ta sice způsobila malé zpoždění programu, ale to jsme naštěstí dohnali a program poté poklidně pokračoval až do noci. Přesně o půlnoci skončilo poslední vystoupení - DJ duo tvořené dvěma studenty z našeho Gymnázia - a poté se vše poklidilo
a všichni se uchýlili do svých domovů.

Letošní Nymburský majáles tedy uzavíráme s pocitem dobře odvedené práce a děkujeme všem sponzorům, skupinám, pomocníkům a hlavně divákům. Byl to opět úžasný zážitek a nezapomenutelná zkušenost. A to jak pro nás - organizátory, tak snad i pro Vás - návštěvníky. Děkujeme a vidíme se další rok na dalším ročníku Nymburského Majálesu!

 

Autoři textu i fotofrafií: Členové SPGN

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

MUDr. Jiří Vokněr

MUDr. Jiří Vokněr (12. 5. 1931-29. 5. 2018), lékař, mistr světa v rychlostní kanoistice, olympionik a vodní skaut, maturoval na naší škole v roce 1950.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.