7.kolo - PROFESOŘI DVAKRÁT PORAŽENI

Profesoři - Without Name 9:20 (Raja-6, Rajová-2, Nedbal-1/Říha-18, Brzák-1, Žampová-1) - Manželé Rajovi osou týmu Profesorů

Profesoři - Sněhurka a 7 trpaslíků 10:13 (Nedbal-7, Raja-2, Lébl-1/Vlasáková-7, Michálek-6) - Katka Vlasáková a její 3 trojky doslova zničily Profesory

Pro nepřízeň počasí se musela dvojice zápasů sedmého kola odehrát v tělocvičně, což jistě ovlivnilo kvalitu hry, která se držela poměrně dost při zemi. Ve dvě hodiny ještě ani nebylo jasné, zda se vůbec bude hrát, protože tým Profesorů byl připraven pouze ve dvou hráčích, což pravidla striktně zakazují. Problémy měl i tým Without Name, který čekal na Honzu Brzáka, který ovšem krátce po druhé hodině dorazil a protože tým Profesorů má letos až neskutečně velkou marodku (prakticky všechny něco bolí) spoléhali se obhájci bronzových medailí už jen na zázrak. Ten se naštěstí tentokrát zhmotnil do podoby Šárky Rajové, která pět minut po dvanácté - tedy spíš přesněji po druhé hodině svou účastí velmi mile překvapila snad všechny přítomné, včetně svých spoluhráčů. Poté co se nová akvizice v týmu Profesorů letmo seznámila se základními pravidly (jako, že se hraje na 1 koš, co to je trojka a podobně) mohlo se jít na věc. Tým Without Name, který se opíral především o hru Dana Říhy (18b) byl favoritem a svoji roli začal potvrzovat v druhé půlce utkání, kdy Profesorům odskočil na rozdíl 6 bodů a svůj náskok zvyšoval až na konečných 20:9. Zajímavostí je, že 8 z 9 bodů Profesorů dali manželé Rajovi, což je rarita, která se jistě zapíše do historie turnaje. Šárka Rajová dala 2 body, měla 2 doskoky a protože svou poziční hrou dokázala udržet Honzu Brzáka pouze na jednom vstřeleném bodu, řekla si svým výkonem o místo v základní sestavě pro příští roky. Ke druhému utkání nastoupili Profesoři proti Sněhurce a dlouho byli lepším týmem. Ještě v deváté minutě vedli 6:1. Potom ovšem začal úřadovat Jakub Michálek a především Katka Vlasáková, která svými trojkami rozhodla utkání a poslal Sněhurku do Final four.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.