1.kolo Školní streetballové ligy

1.kolo Školní streetballové ligy

 

Sněhurka a 7trpaslíků - All Stars = 12:6

Gymnázium Mělník - Sněhurka a 7 trpaslíků = 20:8

V pátek 6.5. krátce po 14 hodině odstartoval 8.ročník streetové ligy a hned od začátku se bylo na co dívat. Maturanti pod názvem Sněhurka a 7 trpaslíků v zahajovacím utkání vyzvali tým All Stars (většina hráčů z nižšího gymnázia) a zápas si hned od začátku svým vysokým tempem, nasazením a bojovností příliš nezadal se středečním duelem našich hokejistů s Finy na MS. Hráčem utkání byl jednoznačně Prokop Czernin, který především v přízemních soubojích dělal maturantům velké potíže a když k tomu přičteme 2 koše, 1 blok a spoustu zisků nemůže být pochyb, že bude jistě patřit k aspirantům na titul nejlepšího hráče turnaje z řad studentů nižšího gymnázia. Pochvalu zaslouží jistě i Sněhurka, která předvedla několik akcí doslova na hranici basketbalové geniality (dalo by se říct, že to byly všechny akce, které skončily košem z ruky Vojty, Martina, Michala a Filipa) + za zmínku stojí i to, že se do střelecké listiny zapsali všichni hráči tohoto týmu. Ve druhém duelu si to rozdala Sněhurka s Gymnáziem Mělník a hned od úvodu bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Monika, Anička, Martin a Ondra to bylo dnešní složení vítězného týmu, který je i velikým favoritem celé soutěže. Sněhurka tedy sice prohrála o 12 bodů, ale sám si myslím, že jen málo týmů bude schopno dát Gymnáziu Mělník víc než 10 bodů, takže touto optikou to byl dobrý výkon povětšinou nebasketbalistů, kteří hrají za Sněhurku a 7 trpaslíků.

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
05.10.2021

Po nucené roční covidové odmlce se na našem gymnáziu konal opět tradiční Evropský den jazyků, jehož cílem je upozornit na jazykovou rozmanitost a podpořit studium druhého cizího jazyka.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu