Turnaj v Liberci aneb úspěch nymburských debatérů!

Turnaj v Liberci aneb úspěch nymburských debatérů!

Nymburští debatéři začali novou soutěžní sezónu na turnaji v městě pod Ještědem. A byl to začátek, jak se patří...

Kromě ostřílených, léty a množstvím debat již prověřených členů týmu TOGO (D. Gromada, G. Horynová, J. Sladký) se turnaje zúčastnil i tým Per Elequens (V. Kučera, M. Dolečková a M. Jecha), který vloni sbíral cenné zkušenosti. A také na turnaj zavítali první z řady noviců Debatního klubu, tým ERGO (K. Horáčková, V. Urban, O. Veselý a M. Vlčková), pro které byl turnaj v Liberci první velkou zkušeností po krátkém seznamování se s debatováním. 

Na turnaji se debatovalo o tezi "ČR by měla lépe chránit oběti domácího násilí" a "ČR by měla přjmout euro co nejdříve". Během pátečního odpoledne a večera došlo k zahájení sedmnácté sezony Debatní ligy a v sobotu se již debatní maraton rozběhl nanovo. Zkušení borci týmu TOGO potvrzovali svou léty prověřenou kvalitu a nasbírané zkušenosti a během pěti sobotních a nedělních debat získali plný počet vítězství, když na turnaji v Liberci nenašli v konkurenci týmů z pražských gymnázií, OPEN GATE, Přerova, Olomouce, Liberce a dalších, ani jednoho přemožitele. Tým Per Elequens ukázal svůj potenciál, když během pěti kol byl přeargumentován pouze jedním jediným týmem, skvělý výsledek a velký příslib pro kvalifikaci do finálového turnaje.

 Pozornost si ale zaslouží začínající tým ERGO a jeho členové. Ti zaplatili v prvních debatách tradiční nováčkovskou daň z nezkušenosti, ale debatovali statečně a se ctí. Svou vytrvalost a snahu učit se i za pochodu však ale nakonec zúročili! Ve čtvrtém kole přišlo první vítězství, které osladilo sobotní debatní den! ERGO dokázalo svým výkonem předčit zkušené debatéry z tradiční debatní bašty - Gymnázia Olomouc-Hejčín, a připsali si cenné a zasloužené dílčí vavříny. V neděli pak naše nováčky i ostatní debatéry čekala nepřipravená debata (to znamená, že téma se debatéři dozvěděli těsně před začátkem debaty a museli tak tedy improvizovat a prokázat své schopnosti o to víc). Týmu bylo určeno téma "Držení střelných zbraní soukromými osobami by mělo být zakázáno" a navíc ještě role negujícího týmu. Ale naladěni večerním úspěchem prokázali členové týmu ERGO velkou chuť a snahu a dotáhli i tuto debatu proti brněnským do vítězného konce! Tedy bilance 2 výhry z pěti debat je pro zcela začínající debatéry obrovským úspěchem a příslibem do budoucna! Samozřejmě, výsledky těší, ale nejsou tím nejdůležitějším, tím je to, co studenti díky debatě získali, jaké zkušenosti nasbírali a co nového se naučili... 

A teď malý sumář úspěšného nymburského snažení (účastnilo se 16 týmů a 60 debatérů):

Mezi týmy:

1. místo: tým TOGO, 5 výher

3. místo: tým Per Elequens, 4 výhry

8. místo: tým ERGO, 2 výhry

 

Mezi jednotlivci:

1. místo: Václav Kučera

2. místo: Jakub Sladký

3. místo: Martina Dolečková

4. místo: Gabriela Horynová

5. místo: Daniel Gromada

 

 

Další turnaj čeká nymburské debatéry ve dnech 25.-27. listopadu v České Třebové.

 

Máte-li zájem vyzkoušet si, co to je debatování či se chcete zapojit, tak neváhejte! Každé úterý od 14:10 v učebně 73 či 74 se konají schůzky DK.

 

P.S.: Oficiální fotografická příloha bude v nejbližších dnech doplněna...

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.