Poslední turnaj Debatní ligy nám přinesl zklamání

Poslední turnaj Debatní ligy nám přinesl zklamání

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

Z pohodlí domovů či gymnázia jsme se přichystali na předem známé teze Západní demokracie by měly omezit vliv Číny ve světě a Měli bychom legalizovat obchod s lidskými orgány. V sobotu jsme se dočkali nepřipravené teze Vojáci by neměli být společností považováni za hrdiny. Setkali jsme se tváří v tvář týmům z Open Gate, Biskupského gymnázia Brno, PORGU, Gymnázia J. K. Tyla a Gymnázia Jakuba Škody v Přerově.

Dařilo se nám mnohem hůř než na předchozích turnajích v Hradci Králové a Kroměříži, takže naše výprava bohužel skončila neúspěchem. Vyhráli jsme pouze jednu debatu z pěti, konkrétně afirmaci na tezi o Číně, a tak jsme získali tři balloty. Tento výkon nám bohužel zmařil postup do finále, ve který jsme původně doufali. Celé dění bylo možné průběžně sledovat přes náš debatní instagram či facebook.

Nastaly však i světlé momenty, jako například když Luisa konečně obdržela stříbrný odznáček za její obzvlášť dlouholetou aktivitu v debatování. ,,Jsem ráda, že jsem ho dostala po dlouhé době, co jsem ho měla doopravdy dostat. Vzhledem k tomu, že jsem ztratila svůj bronzový odznáček, tak mi nový stříbrný nahradí ten ztracený. Je to odměna za mou sedmiletou snahu a je to motivace pro účast na dalších akcích Asociace debatních klubů,” říká Luisa. Odznáčky jsou symbolickou odměnou za aktivitu na soutěžích. Získávají je nejen soutěžící, ale také rozhodčí a organizátoři turnajů. 

I přes hořkosladký závěr za debatní klub Nymburk hlásíme, že turnaj v České Třebové byl úspěšný, protože neexistuje lepší místo, kde nabrat nové zkušenosti a zlepšovat se, než právě debatní turnaj - ať už se nám dařilo nebo ne.

 

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

15.03.2024

V úterý 19. 3. 2024 se koná od 11:45 Školní kolo 46. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.