Nymburští debatéři ovládli Českou Třebovou

Nymburští debatéři ovládli Českou Třebovou

V rámci turnaje v České Třebové (25. - 27.11.) se debatních klání zúčastnily dva nymburské týmy – Per Elequens (M. Dolečková, M. Jecha a J. Sladký) a tým Ergo (M. Vlčková, D. Gromada a M. Pokorný z gymnázia Nad Alejí v Praze). Po úspěšném turnaji v Liberci se čekalo, jak nymburští naloží s rolí obhájců turnajových vavřínů. Jak se jim to povedlo?

Během turnaje se vedly debaty nad tezí „ČR by měla lépe chránit oběti domácího násilí“ a „Pomoc Řecku je cestou ke zkáze“. První páteční kolo poslalo nymburské týmy do silnější poloviny týmů díky jasným výhrám proti debatérům z Přerova a Brna. Během soboty se pak lámal pověstný chléb. Turnaje se účastilo 15 týmů.

 

Tým Per Elequens, s ambicí kvalifikovat se na květnové finále, se v debatách proti týmům z Open Gate, Přerova a Frýdku-Místku velmi činil a po sobotě se mohl těšit na nedělní nepřipravenou debatu s 4 vítězstvími na své straně.

 

Tým Ergo pak změřil síly s debatéry pražského Gymnázia E. Krásnohorské a potvrdil svou připravenost a formu výhrou. Následovaly pak debaty nad osudem zadluženého Řecka. Nejdříve proti dalšímu přerovskému týmu dokázali nymburští obhájit smysl a účel finanční pomoci Řecku, aby pak v následující debatě proti týmu z Českého Těšína ukázal i stinné stránky této pomoci a pomocí svých argumentů dokázal získat navrch i ve čtvrtém kole debat. Sobotní večeře pak měla, bez ohledu na menu podávané v místě konání, příjemnou atmosféru a nymburští si jí náležitě vychutnali. Ale turnaj nebyl zdaleka u konce!

 

Nedělní dopoledne přineslo debatu dvou nejúspěšnějších týmů turnaje. Dvou dosud neporažených – došlo na malé nymburské finále celého turnaje! Proti sobě se nad tezí „Hrací automaty a video-loterijní terminály by měly být zakázány“ postavily týmy Ergo a Per Elequens, bitva o první místo mohla začít. Došlo na velmi vyrovnanou debatu, která i přes svůj status nepřipravené debaty měla co nabídnout. A výsledek? V debatě a tedy i celém turnaji zvítězil tým Ergo!!! Tým Per Elequens pak obsadil druhé místo!

 

A ani mezi jednotlivci se nymburští neztratili! Z 51 účastníků se nymburští umístili následovně:

1. místo: Daniel Gromada

2. místo: Jakub Sladký

5. místo: Martina Vlčková

7. místo: Martina Dolečková

14. místo: Martin Jecha


Kompletní výsledkový servis pak naleznete zde.

 

Velmi pozitivní zprávou před zimní přestávkou je fakt, že naději na kvalifikaci mezi nejlepších 8 týmů Ligy dnes reálně mají 3 nymburské týmy, které drží průběžnou první (TOGO), druhou (Per Elequens) a pátou příčku (Ergo). A co přijde na jaře? Mimo soutěžní formát se dosud držela plejáda mladých nadějných debatérů a debatérek, které na turnaje nepustily společenské povinnosti, ale tito rozhodně nezahálí a spolu se svými zkušenějšími kolegy se  připravují na jarní část kvalifikačního cyklu, kde naše debatéry čekají 3 turnaje a květnové finále. Držme jim palce!


P.S.: Chcete-li si také vyzkoušet debatu a vše co obnáší, máte možnost každé úterý od 14:10 v učebně č. 73 a 74. Všichni zájemci jsou vítáni....

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu