Debateři z Nymburka v Ostravě, bo tu byl turnaj!

Debateři z Nymburka v Ostravě, bo tu byl turnaj!

S časem adventu se většina lidí už soustředí na blížící se vánoční svátky. Jednou z výjimek jsou debatéři z celé České republiky, kteří se sjeli do Ostravy na Druhý kvalifikační turnaj Debatní ligy. Svou výpravu zde měl i nymburský debatní klub, a to ve složení Zuzana Klazarová (3TA), Tadeáš Brablc (4KB), Matěj Piller (4A).

 

Jako snad na každém turnaji Debatní ligy, se soutěžící zúčastnili pěti debat. Dvakrát se debatovalo na oficiální podzimní tezi (Měli bychom zavést 100% dědickou daň), další dvě debaty byly tzv. nepřipravené (oby týmy se znění teze dozví hodinu před debatou, stejný mají i čas na přípravu), a to na teze z okruhu menšiny. Poslední byla nepřipravená debata s losem teze i strany. 

Našemu týmu “Le debute” se podařilo dosáhnout dvou vítězství a tří proher, přičemž ve dvou případech se podařilo dosáhnout nepřesvědčivého výsledku debaty. Celkově jsme se umístili na 15.místě z 27 soutěžních týmů s 8 balloty a 37 body. V Debatní lize se teď nacházíme na 10.místě. Současné výsledky nejsou konečné, jelikož s nimi může ještě zamíchat březnový turnaj. 

Kromě samotného debatování jsme také museli přežít podmínky jiného regionu. I přes páteční chladný večer a sobotní ranní sněžení, či co to bylo, jsme jinak měli “haluz” na nedělní většinově slunečný den, a také ovzduší nebylo nijak nepříjemné. Večerní volný čas jsme pak využili k hraní deskových a společenských her, při nichž jsme se rozhodně nenudili. 

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.