Anglický turnaj Debate league v Pardubicích

Anglický turnaj Debate league v Pardubicích

Na turnaji  o víkendu 15.-17. ledna získal nymburský tým druhé místo. Do Pardubic vyrazil tým Je to Dave, složený z Jana Nováka (7MB), Matěje Ballatého (7MA) a Oskara Hochmana (Gym. Nad Alejí). Kromě velmi těsného umístění v žebříčku týmů stojí za zmínku i individuální úspěchy řečníků.

Dvoučlenná výprava z nymburských septim se vypravila do Pardubic, kde měla za cíl kvalifikovat tým Je to Dave na celoroční finále, které proběhne v dubnu. To se zcela zdařilo, protože v celkových tabulkách nyní drží již zmíněný tým první místo. Jak to ale probíhalo?

První debata proběhla už v pátek večer, kdy Dave úspěšně negoval připravenou tezi "mezinárodní měnový fond přinesl více škody než užitku", takže získal dva balloty (body). V sobotu pak následovaly debaty tři, dvě nepřipravené (teze "měla by být legalizována eutanázie" a "měli bychom zavést nižší sociální pojištění pro rodiče více dětí") a jedna připravená (afirmace na tezi o Mezinárodním měnovém fondu). Zde získal tým dvě přesvědčivá vítězství a jednu nepřesvědčivou prohru.

To znamenalo, že se v nedělní nepřipravené debatě utkal s favoritem turnaje z Open Gate, který do té doby vyhrál všechny debaty. Nymburský tým měl za úkol obhajovat zákaz homeopatik (léčiv založených na placebo efektu). Nakonec zvítězil 2:1, tedy vyhrál bitvu, prohrál válku. O ballot jsme se umístili na druhém místě, které ještě bylo napadáno týmem z Gym. Jana Keplera, a rozhodovalo se o konečném pořadí na základě rozdílu v získaném tabu (jinak řečeno zákulisní počítání všemožných kritérií a štěstí). Konkrétní debaty a oficiální pořadí je dostupné tady.

Navíc se v žebříčku řečníků umístil Matěj Ballaty na prvním místě, a Honza Novák na místě třicátém. Pokud nevěříte, přesvědčte se sami.

Pro pravidelné aktualizace aktivity debatního klubu se podívejte na naše facebookové stránky s dalšími informacemi a fotkami.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.