Zachránili jsme příběhy

Zachránili jsme příběhy

Ve středu 12.června vyvrcholila půlroční intenzivní práce v rámci projektu Příběhy našich sousedů. V poděbradské městské knihovně se odehrálo úžasné mezigenerační setkání devíti žákovských týmů s pamětníky, rodiči, učiteli a přáteli. Mezi vystupujícími týmy byly i tři týmy složené z členů Klubu moderní historie z naší školy. I ve čtvrtém nymburském týmu pod hlavičkou Městské knihovny Nymburk pracovali žáci naší školy.

Již dříve jsme informovali o tom, že nymburské žákovské týmy zpracovaly životní příběhy výrazných nymburských osobností, bývalého atleta, olympionika Luďka Bohmana, posledního ředitele bývalého nymburského cukrovau Vladimíra Ulricha a dvou bývalých kantorek naší školy, Jany Věchtové a Olgy Weissové. S jednotlivými příběhy pamětníků, kterým do života vstoupila totalita, se můžete seznámit na stránkách Příběhů našich sousedů.

Jednotlivé týmy se setkaly se svým pamětníkem, pořídily fotodokumentaci, absolvovaly workshopy, zpracovaly příběhy do podoby video reportáže nebo rozhlasové reportáže a sestavily krátky medailonek. Tím však jejich půlroční dobrodružná cesta neskončila, na závěrečnou ceremonii do Poděbrad si ještě každý tým připravil svou osobitou prezentaci příběhu. Diváci v sále poděbradské knihovny tak mohli vyslechnout příběh ve formě prezentací, v divadelní scénce, v básni či ve vědomostním kvízu. Všichni si to náramě užili. Celé slavnostní setkání moderovala skvělá Petra Křížková. Z akce byla natočena i reportáž, kterou můžete shlédnout zde

Občerstvení do poděbradské knihovny připravil náš vyhlášený DofE bufetík, výtěžek poputuje Paměti národa na další nahrávání pamětníků.

 

Velý dík patří všem zapojeným žákům za jejich nasazení, chuť a zájem poznávat moderní dějiny. Děkujeme Marii Ehrlich, která všechny týmy trpělivě provázela celým projektem. Díky patří lektorům z PostBella a Českého rozhlasu a všem rodinným příslušníkům a přátelům za pomoc při zpracování příběhů. Poděkování za krásné fotografie ze slavnostního setkání patří Davidu Růžičkovi. A obrovské poděkování směřujeme pamětníkům za chuť sdílet svoje životní příběhy, má to smysl.

 

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.