Studentské projektové forum 2024

Studentské projektové forum 2024

Koncem března se konal další ročník nesoutěžní přehlídky studentských projektů, Studentské projektové forum na Gymnáziu Na Zatlance. I v letošním roce Na Zatlanku vyjela skupina našich studentů představit své vlastní projekty a načerpat inspiraci a tipy.

Podobně jako minulý rok i letos měla naše škola zastoupení v obou sekcích, humanitní i přírodovědné. 

V humanitní sekci vystoupily členky Klubu moderní historie a představily projekty, do kterých se v rámci klubu v uplynulém roce zapojily. Ať už se jedná o projekty peer to peer, kdy studenti připravují vlastní workshopy pro své spolužáky, nebo projekty s mezinárodním přesahem. V případě Klubu moderní historie jde pochopitelně vždy o projekty spojené s moderními dějinami, ať už se jedná o Schindler´s Ark, Anne Frank Youth Networkong, Centropa nebo Samet na školách. Členky klubu si odvezly ocenění poroty za systematickou a dlouhodobou činnost s přesahem mimo školu.

V přírodovědné sekci vystoupili naši dva letošní maturanti, Bartoloměj Boška a Martin Lukášek, kteří porotu seznámili se svými maturitními pracemi. I oni si odvezli pochvalu a cenné rady od poroty, které určitě zužitkují v krajském kole SOČ, kam oba postoupili ze školního kola.

 I letošní ročník SPF byl úspěšný a obohacující a již teď mohou naši studenti připravovat projekty, které budou moci představit na SPF příští rok.

 

Všem vystupujícím patří poděkování za výbornou reprezentaci školy.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.