Pišqworky 2023

Pišqworky 2023

James Bond na vozíku angažoval do týmu sekundána Marka Jedličku, přejmenoval se na Není jiná možnost a obhájil stříbrnou pozici na oblastním kole Pyšqworek

16.11. se v Mladé Boleslavi na gymnáziu Josefa Pekaře uskutečnilo oblastní kolo Pyšqworek. Tradičně celému turnaji dominovalo domácí družstvo Pekaři. O druhé postupové místo svedla boj naše dvě družstva Není jiná možnost(7MA) a Tým Zpoza Plešatého(6XA)

Z webu pyšqworek: 

Starší soutěžící ze středních škol si dávali záležet na každém tahu, zápasy se napínavě vlekly a tabulka se plnila pomalu. Do vedení se ale postupně prodírali Pekaři, kteří si připisovali jednu výhru za druhou a nakonec zůstali neporaženi. Ze skupiny šli do play-off z prvního místa, následovaly týmy Není jiná možnostTým Zpoza Plešatého a MOA.

Zde ale přišel zlom. MOA z Masarykovy obchodní akademie Jičín spěchali domů, a tak stále ještě neporaženým Pekařům přenechali kontumační výhru. Kolegové z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce Není jiná možnost Tým Zpoza Plešatého se po dlouhých konzultacích  rozhodli podobně. S vidinou tepla svých domovů se rozutekli na autobus se zprávou, že se na druhém postupujícím týmu mezi sebou domluví a že domácímu týmu gratulují k vítězství. Zajímavý závěr dosud tak dramatického turnaje. 

Z domácího finále, které se hrálo od 15:00 v učebně 21 nakonec vyšel vítězně tým Není jiná možnost a obhájil loňský postup. Třetí náš tým Připosránci(7MB) skončil již ve skupině.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.