Okresní pohár malých dračích lodí 2022

Okresní pohár malých dračích lodí 2022

25 desetičlenných posádek, dva cenné kovy, celkové druhé místo mezi školami a hlavně krásný slunečný den plný radosti z vítězství i zklamání z porážek. To všechno zažili dragoni našeho gymnázia na 11. ročníku závodu malých dračích lodí.

Závody tradičně odstartovala nejmladší kategorie. Tu naše škola bohužel nemohla obsadit a získala tak značný hendikep do celkového poháru škol.

V kategorii 6-7. tříd však naše posádky sekund patřily k velkým favoritům. Už v semifinálových jízdách dosahovaly jedny z nejrychlejších časů a finále tedy slibovalo „áčko-béčkový“ souboj.

To, že finále chyby neodpouští bohužel okusila sekunda B. Na rozdíl od semifinálových jízd výrazně zaspali na startu a vzniklou ztrátu už v trati nedokázali stáhnout. Nakonec skončili na nepopulárním čtvrtém místě.  

Naopak sekunda A předvedla ve finále svou nejlepší jízdu.Od startu se o vedení přetahovala s velmi rychlou posádkou RAF, kterou v závěru dokázala předjet. ÁČKO po zásluze zvítězilo. Celá posádka dostala na závěrečném ceremoniálu zlaté medaile a pohár.

Nutno podotknout, že v této kategorii soutěžily také posádky prim. Obě primy předvedly technicky velmi pěkné jízdy a za rok se určitě poperou ve velkém finále o celkové vítězství.

Druhý cenný kov tentokrát stříbrný vybojovala ve velkém finále 8-9.tříd posádka 4KA/3TB Alice. I tato kombinovaná posádka již v semifinálových jízdách předváděla výkony hodné medailových příček. Nakonec nestačila pouze na suverénní loď RAF, která dominovala celému startovnímu poli. Naše další posádky 4KB, 3TA a 4KA/3TB Mikuláš bojovaly pouze ve finále B resp. C. Nicméně 3TA přidala do poháru škol velmi důležité čtvrté místo. Pro kvartány se jednalo bohužel o derniéru, ale posádky tercií budou mít za rok šanci úspěch zopakovat, nebo dokonce vylepšit.

Společný výkon vynesl po roce naši školu zpět na medailové pozice v celkovém poháru škol, kde nám patřila druhá příčka za ZŠ RAF.

Všechny posádky zaslouží pochvalu, hlavně za to, jak houževnatě a poctivě přistupovaly k tréninkům.   

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 45 %
Napoleon Hill 14 %
Celkový počet hlasů: 78
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu