Okresní pohár malých dračích lodí 2022

25 desetičlenných posádek, dva cenné kovy, celkové druhé místo mezi školami a hlavně krásný slunečný den plný radosti z vítězství i zklamání z porážek. To všechno zažili dragoni našeho gymnázia na 11. ročníku závodu malých dračích lodí.

Závody tradičně odstartovala nejmladší kategorie. Tu naše škola bohužel nemohla obsadit a získala tak značný hendikep do celkového poháru škol.

V kategorii 6-7. tříd však naše posádky sekund patřily k velkým favoritům. Už v semifinálových jízdách dosahovaly jedny z nejrychlejších časů a finále tedy slibovalo „áčko-béčkový“ souboj.

To, že finále chyby neodpouští bohužel okusila sekunda B. Na rozdíl od semifinálových jízd výrazně zaspali na startu a vzniklou ztrátu už v trati nedokázali stáhnout. Nakonec skončili na nepopulárním čtvrtém místě.

Naopak sekunda A předvedla ve finále svou nejlepší jízdu.Od startu se o vedení přetahovala s velmi rychlou posádkou RAF, kterou v závěru dokázala předjet. ÁČKO po zásluze zvítězilo. Celá posádka dostala na závěrečném ceremoniálu zlaté medaile a pohár.

Nutno podotknout, že v této kategorii soutěžily také posádky prim. Obě primy předvedly technicky velmi pěkné jízdy a za rok se určitě poperou ve velkém finále o celkové vítězství.

Druhý cenný kov tentokrát stříbrný vybojovala ve velkém finále 8-9.tříd posádka 4KA/3TB Alice. I tato kombinovaná posádka již v semifinálových jízdách předváděla výkony hodné medailových příček. Nakonec nestačila pouze na suverénní loď RAF, která dominovala celému startovnímu poli. Naše další posádky 4KB, 3TA a 4KA/3TB Mikuláš bojovaly pouze ve finále B resp. C. Nicméně 3TA přidala do poháru škol velmi důležité čtvrté místo. Pro kvartány se jednalo bohužel o derniéru, ale posádky tercií budou mít za rok šanci úspěch zopakovat, nebo dokonce vylepšit.

Společný výkon vynesl po roce naši školu zpět na medailové pozice v celkovém poháru škol, kde nám patřila druhá příčka za ZŠ RAF.

Všechny posádky zaslouží pochvalu, hlavně za to, jak houževnatě a poctivě přistupovaly k tréninkům.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.