Krajské kolo středoškolského poháru v basketbalu - 1. místo

Krajské kolo středoškolského poháru v basketbalu - 1. místo

     Celkem 9 družstev se mezi 8-9 hod. prezentovalo do turnaje, který měl určit dva postupující týmy do kvalifikace o celorepublikového finále. Systém - 3 tříčlenné skupiny, vítězná mužstva pak vytvořila opět tříčlennou finálovou skupinu, ve které se následně rozhodlo o pořadí na předních příčkách. To, že jsme byli již před úvodním rozskokem pasováni do role favorita turnaje bývá sice mnohdy ošidné, nicméně pro naše hráče to nemělo být příliš svazující - vždyť osu týmu tvořila sestava hráčů, kteří aktuálně hrají extraligu U19 (trenér Pavel Beneš) a mezi nimiž bychom našli hned několik reprezentantů různých věkových kategorií. Výsledek = 1. místo a postup do kvalifikace, která se odehraje 2. 2. 2016 v Jindřichově Hradci, za to patří hráčům jistě poděkování. Na druhou stranu, některé výpadky ve hře, které nás postihly (hlavně v prvním a posledním zápasu) by se hráčům na této úrovni stávat rozhodně neměly a v dalších bojích by se nám mohly hrubě vymstít. 

Sestava týmu: Vojtěch Zajíček (6.XB), Theodor Dlugoš (8.OB), Adam Bubeník (8.OB), Martin Kolář (3.A), Martin Šiler (6.XA), Filip Novotný (6.XB), Patrik Sarna (4.A), Marek Ivan (8.OB), Tobiáš Mikula (6.XA), Tomáš Mikyska (1.A), Lukáš Mareš (5.QB), Dominik Plešingr (5.QB)

Výsledky: 

Gymnázium Příbram 30:11

Gymnázium Mělník 43:4

Gymnázium Benešov 29:5

SOŠ a SOU Nymburk 34:28

Zobrazeno: 10024x

Aktuální informace

17.12.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

15.12.2025

V pondělí 15. prosince se opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
11.12.2025

Ve středu 10. prosince 2025 se oba dějepisné semináře v maturitním ročníku našeho gymnázia vydaly na exkurzi na Pražský hrad. Provázel nás pan Milan Havlík, otec naší spolužačky Terky, a doprovod nám dělal pan učitel Soukup. Studenti měli možnost navštívit pracovnu T. G. Masaryka, katedrálu sv. Víta a královskou hrobku, tedy místa běžně nepřístupná veřejnosti. Exkurze byla realizována zdarma díky iniciativě spolužačky Terezy.

celý článek
19.12.2025

Poslední den před Vánoci 

se na naší škole nesl v duchu her a aktivit, které si připravili žáci naší školy.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.