Bronzová příčka z republikového finále konverzační soutěže ve francouzštině

Bronzová příčka z republikového finále konverzační soutěže ve francouzštině

Dnes, v pondělí 29. května, proběhlo ústřední kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. A podobně jako v posledních třech letech, i letos měla naše škola v ústředním kole svou zástupkyni. Do republikového kola se již po třetí za sebou probojovala naše studentka Tamara Kotyková. A i letos zaznamenala skvělý úspěch!

Tamara se do ústředního kola probojovala již před dvěma lety, v nejmladší kategorii AI, kdy zvítězila. Svůj úspěch zopakovala i v loňském roce, kdy se do ústředního kola probojovala v kategorii AII. A opět zvítězila. V letošním roce, coby žákyně kvinty, která má francouzštinu pátým rokem, již poměřovala svou jazykovou úroveň v kategorii BII, tedy v té nejvyšší, kde soupeřila se studenty až o dva roky staršími. A rozhodně se neztratila a potvrdila své jazykové dovednosti a předvedla svou lásku k francouzštině. A opět se zadařilo, přes složitost konverzačního tématu Tamara předvedla, že se jen tak nezalekne. Porota ohodnotila Tamařinu prezentaci třetím místem.

Zde bezprostřední reakce na předvedené vystoupení: "Bylo znát, že už to není pro úrověň základní školy. Byla tam potřeba sofistikovanější slovní zásoba a dokázat vyjmenovat synonyma a antonyma ke slovům, která jsem použila". A je vidno, že se dařilo.

Moc Tamaře gratulujeme. Děkujeme za dluhodobou reprezentaci školy a aktivní zapojení do všech našich frankofonních projektů. A nezbývá než popřát "bonne chance et bon courage" na další cestě s francouzštinou. Tamara byla přijata ke studiu na Lycée Alphonse Daudet v Nîmes.

Aktuální informace

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.