Německý jazykový kurz v 1PA a 2SA

24.06.2024
Německý jazykový kurz v 1PA a 2SA

V pondělí 24.6. se třídy 2SA a 1PA vydaly do pražského Goethe-Institutu, kde pro ně byla připravena menší prohlídka. V knihovně na ně čekal zábavný program s tablety, na kterých vyplňovaly otázky ohledně Německa a dalších německy mluvících zemí. Před opuštěním institutu si ještě stihly prohlédnout výstavu zaměřenou na život Franze Kafky. Nakonec navštívily nákupní centrum, ve kterém si mohly dát oběd a nebo něco koupit.

V úterý 25.6. měly naše třídy 4hodinový program ve škole. Na začátku se seznámily a poté hrály naučné hry, jako je například Blooket atd. Třídy se hlavně bavily a k tomu si odnesly ještě pár sladkých odměn navíc.

Barbora Svobodová 2SA
 
Dne 24.6. a 25.6. jsme měli německou exkurzi. V pondělí jsme se vydali do Prahy do Goethe-Institutu, kde byl pro nás připravený program. Byli jsme rozděleni na skupinky, ve kterých jsme následně plnili na tabletu zadané ukoly. Letos se Goethe-Institut zameřuje na Franze Kafku, který byl známý spisovatel a v tomto roce si připomínáme 100 let od jeho úmrtí. Na konci nás odměnili sladkou odměnou a následně jsme šli do obchodního centra, kde jsme se najedli a pak už jeli zpátky.
 
V úterý jsme se setkali klasicky ve škole, kde jsme také strávili celý den. Bylo nás jen pár, jelikož polovina byla na dračích lodích. I v malém počtu jsme to ale zvládli. Na začátku jsme se pomocí hry seznámili a poté nás rozdělili do týmů. Hráli jsme spoustu her, za které jsme dostávali sladké odměny. Také jsme hráli Blooket. Tento den byl takový pohodovější, ale myslíme, že si ho všichni moc užili jako celou tuto jazykovou akci.
 
Aneta Laštovičková 2SA
 
Goethe-Institut
Dne 24. června se skupina němčinářů z tříd 1PA a 2SA vypravila do Prahy. Po dlouhé a vyčerpávající cestě tramvají jsme dorazili do Goethe-Institutu. Tam nás obeznámili s historií a rozpoložením areálu. Následně jsme ve skupinkách hráli hry, například jsme měli odpovídat na otázky, najít různé knihy, vyjmenovat nějaký film atd. Také jsme dostali papír, který jsme měli s nalezenými odpověďmi vyplnit. Potom jsme šli do obchodního domu na Národní třídě, kde jsme měli čas koupit si občerstvení.
Nakonec jsme se vrátili na nádraží a jeli domů.
 
2. den
Druhý den jsme v učebně č. 22 hráli všelijaké hry. Na začátek jsme v týmech měli pomocí mluvení a pantomimy uhodnout, o jaký objekt se na obrázcích jedná. Hráli jsme několik her a také i kvíz ohledně německy mluvících zemí nebo jsme hádali podobně znějící slova jak v němčině, tak v češtině. Hráli jsme i pár her Blooketu a pár her Quizletu s podobnými tématy a s jednou hrou ohledně pražských památek. Na závěr jsme si rozdali sladkou odměnu, uklidili místnost a to byl konec.
 
Jazykový kurz jsem si užil, 10/10 velmi doporučuji.
 
Daniel Říha, 2SA

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*26. 3. 1973), historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.