Den DofE

Den DofE

I přišel znovu ten čas, kdy se starší studenti pod vedením profesorky Martínkové pokouší zlanařit své mladší či stejně staré spolužáky k zapojení se do celosvětového programu DofE. Jako už dvakrát předtím je i tentokrát přijela podpořit Eliška Vašířová, která má už za sebou všechny tři úrovně a nyní funguje jako ambasadorka DofE v Česku.

Přestože to byl podle horoskopu nešťastný den, pátek třináctého, nic katastrofického se nestalo. Eliška Vašířová představila celou Cenu vévody z Edinburghu, ukázala nám svůj příběh začínající stříbrnou úrovní, vysvětlila co je potřeba udělat pro splnění té které části a také objasnila všechny výhody plynoucí ze zapojení se. Můžete se setkat s někým z britské královské rodiny, získáte nárok na hezký zápis do životopisu a hlavně obdržíte pěknou medaili coby důkaz vaší píle.

A to se vyplatí.

Zcela jistě se přítomní dozvěděli něco nového, protože, ruku na srdce, dokonce ani v dnešní době, kdy je do programu zapojeno přes osm miliónů lidí, se o něm moc nemluví. Bylo zjevné, že alespoň část studentů ten nápad zaujal, protože někteří se hned začali zajímat, jak se mohou zapojit. Tak jim to snad vydrží.

 

Alena Pustá QB

Zobrazeno: 9570x

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

MUDr. Jiří Vokněr

MUDr. Jiří Vokněr (12. 5. 1931-29. 5. 2018), lékař, mistr světa v rychlostní kanoistice, olympionik a vodní skaut, maturoval na naší škole v roce 1950.

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

10.06.2026

Skupina 17 natěšených francouzštinářů z Gymnázia Bohumila Hrabala a jejich dva učitelé, skupina super přátelských francouzských studentů z Lycée Henri Vincenot v Louhans a jejich učitelé… Tato směsice slibovala nesmírně bohatý týden.

 

celý článek
16.06.2026

Krásné prostředí Valdštejnské zahrady v areálu Valdštejnského paláce na pražské Malé Straně, která patří Senátu České republiky hostilo zlatou ceremonii Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Této slavnostní události se zúčastnily i tři naše letošní maturantky, kterým se podařilo dokončit všechny tři úrovně tohoto mezinárodního programu. 

 

celý článek
22.06.2026

To jsou slova, která označují umístění našich studentů (vlastně už absolventů) v rámci České republiky. Reprezentovali nejen naši školu, ale i Středočeský kraj na 48. ročníku celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci ve dnech 12.-14. června 2026.

celý článek