I. turnaj XV. ročníku Debatní ligy, Zábřeh

Po prázdninách spolu se školním rokem začala i další debatní sezóna, jubilejní patnáctá!

Hned na začátku roku dorazilo na turnaj do Zábřehu 18 týmů. Nymburští začali turnaj skvěle a to čtyřmi jasnými výhrami v řadě. A čekalo se "malé finále" v neděli dopoledne, kdy se měly utkat dva dosud neporažené týmy - nymburské TOGO ve složení Gromada-Sladký-Horynová, kteří nastoupili proti brněnským Bez zábran. Debata ukázala, že je nač se těšit v letošním ročníku. Naprosto vyrovnanou debatu pro sebe nakonec získali v poměru 2:1 brněnští.

 

Výsledky naleznete zde.

Aktuální informace

24.02.2026

se konají v úterý 3.3. od 10:15 hod v přízemí v učebně č.29. Časový rozvrh na vyžádání na: drahotova@gym-nymburk.cz

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
26.01.2026

Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Nezapomínáme!

celý článek
26.01.2026

V lednu 2026 měli studenti našeho gymnázia jedinečnou příležitost zúčastnit se Robotických seminářů na FEL ČVUT, kde se seznámili s fascinujícím světem moderní robotiky. Pod vedením zkušených lektorů z FEL ČVUT si vyzkoušeli práci s novou robotickou jednotkou Brian, kterou vyvinul tým ČVUT ve spolupráci s firmou Voltavian.

Součástí semináře byla i školní Robosoutěž našeho gymnázia, která proběhla ve spolupráci s lektory ČVUT. Studenti v týmech navrhovali a programovali vlastní roboty a porovnávali své řešení se spolužáky. 

celý článek