Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Tak dlouho jsme čekali, a najednou to bylo tady. Přišla sms a my jeli. Holandští studenti byli v Čechách! Ano, dne 4.2.2012  kolem desáté hodiny večerní jsme se konečně dočkali příjezdu svých nových holandských přátel před budovu našeho gymnázia.

Po krátkém seznámení, se většina z nás odebrala do postelí, abychom byli na nedělní program s rodinou čilí, avšak našly se i výjimky, které si šly užívat nočního života. Po nedělním samostatném programu nás čekal výlet do Prahy, na který jsme se všichni moc těšili. Přes velmi mrazivé počasí, jsme se pokochali výhledem na Prahu z Pražského hradu, svezli se historickou tramvají a navštívili Národní divadlo. Po tomto kulturním zážitku jsme dostali zhruba dvouhodinový rozchod a  všechny dívky se samozřejmě rozutekly do nákupních center, aby si z Čech přivezly nějaký suvenýr nebo nový model do svého šatníku.

V úterý už na holandské studenty čekala jejich praxe. Místa, kde studenti pracovali, byla velmi různorodá. Od škol a školek, až po veterinu a kavárnu.

Odpoledne nás ještě čekal volejbalový turnaj, ve kterém se holandští studenti předvedli jako skvělí sportovci. Dokonce se zapojili i holandští učitelé! Večer pak následoval volný program, který jsme my, studenti, trávili společně u Báry Žákové.

Ve středu pokračovala i nadále praxe a naše školní docházka. Večer jsme trávili v Kostomlatech nad Labem, kde nás s nadšením a velmi bohatým stolem plným výborných jídel přivítala u sebe doma Kája Žampová. Stoprocentně největší zábavou večera se stalo karaoke, které se dle mého názoru skutečně vydařilo.

Čtvrteční ráno se zahraniční studenti naposledy odebrali do svých praxí, aby si užili svůj poslední den. Odpoledne od 3 hodin nás čekal bowlingový turnaj. Zúčastnili se skoro všichni, profesionálové, výborní hráči, dobří hráči ale i ti, kterým padala bowlingová koule neustále do žlábku. Večerní program jsme opět měli ve své režii my, studenti, takže jsme si všichni mohli užít poslední společný večer podle svého vkusu.

A byl tu pátek, poslední společný den. S vidinou blížícího se odjezdu jsme se snažili užít si co nejvíce legrace a společných zážitků. Výlet do Lidic nás nadchl a po prohlédnutí vnitřní expozice nás čekala venkovní prohlídka a to i s průvodkyní, která svůj text dokázala výborně odříkat v angličtině. I přes zajímavý výklad, většina studentů neodolala čerstvě napadanému sněhu a strhla se sněhová bitva. Asi po hodinové procházce jsme se již všichni těšili na očekávaný oběd. Restaurace v nedaleké vesnici se předvedla svou chutnou bramboračkou a výběrem těchto 3 jídel: guláš s knedlíky, houbová omáčka s rýží a kuřecí plátek s broskví a bramborem.

Po velmi vydatném obědě byla už cesta na letiště nevyhnutelná. Tam následovala chvíle pro horoucí objetí a loučení. Poslední společné fotografie nových přátel, poslední objetí, poslední sliby, které se budeme snažit vyplnit.  Se slzami v očích jsme nastupovali do autobusu, byl čas jet domů. Tím skončil náš úžasný týden spolu s holandskými studenty a já už netrpělivě čekám a s velikou nervozitou a nadšením se těším na NÁŠ týden v Holandsku, který bude zajisté tak skvělý jako byl tento.

 Veronika Kadeřábková, 7MB

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.