Erasmus+ očima studentů

22.12.2023
Erasmus+ očima studentů

Rádi bychom se s vámi podělili o poslední report z našeho pobytu a cesty do Westerburgu a přikládáme highlights našeho programu v podobě společně natočených videí k blížícím se evropským volbám.

 

 

 Podívejte se s námi:

https://youtu.be/vw484a2vn0s?si=YBomfrRrPpQGvHoW

https://youtu.be/rrfmrpRUsCw?si=mknOkKuzFxNiHbEO

https://youtube.com/shorts/8Vn9RfkkQ1k?si=roMbpP9z0c2TMGS8

https://youtu.be/c2cWqIQFgDI?si=UWFIj1SmiBqAhiXa

 

Po třináctihodinové cestě, několika přestupech a vtipném hledání nástupiště v Norimberku jsme se konečně dostali do Westerburgu a ubytovali se v hotelu Bender.

Hned další den jsme zamířili do místní BBS Schule, kde jsme byli mile přivítáni vedením školy. Následně jsme se vydali na prohlídku školy, která nás překvapila svojí velikostí, open space učebními prostory a velkou nabídkou oborů. Také jsme měli možnost navštívit několik hodin např. ZSV, robotiku, angličtinu a němčinu. Odpoledne jsme se seznámili s členy Europa-AG (kroužek zabývající se tématy a děním v Evropské unii). Ti pro nás měli připravené seznamovací hry, díky kterým se mezi námi prolomily ledy. Později k večeru jsme se společně vydali na bowling a kebab, kde nám jídlo přivezl místní robotický sluha.

Další den jsme opět strávili ve škole s Europa-AG, jako překvapení pro nás měli připravené video s pozdravem z Evropského parlamentu od německého europoslance a české europoslankyně. Ve skupinkách, které byly namíchané z českých i německých studentů, jsme točili videa na téma voleb do Evropského parlamentu. Odpoledne jsme se vydali na vánoční trhy do nedalekého Limburgu.

Ve středu jsme měli navštívit s celou 13. třídou vládní bunkr, ovšem nastala komplikace a objednané autobusy nepřijely. Nakonec jsme tedy jeli do bunkru jen my s Europa-AG. Jako rozlučku pro nás měli připravenou pizzu, další společné hry a celkově příjemně připravený večer. Na závěr jsme si přehráli naše natočená videa.

Ve čtvrtek jsme se vydali na zpáteční cestu, která kvůli komplikacím ze strany Deutsche Bahn a špatnému počasí trvala rekordních 16 hodin.

Díky tomuto pobytu v Německu jsme si procvičili německý jazyk, získali nová přátelství mezi sebou i německými studenty, a proto bychom chtěli moc poděkovat německým učitelům a studentům za dokonale připravený program a celkově příjemně strávený čas.

P.S. Bohužel se nám nepodařilo splnit jeden z hlavních cílů zájezdu, a to naučit německé studenty slovo řeřicha.

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.